PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Andělika čínská

(Archangelica chinensis)

Sbíraná část: kořen

Účinně napomáhá při:

Podpruje hormonální rovnováhu u žen. Zlepšuje a upravuje menstruační cyklus, podporuje dozrávání ženských vajíček, vyrovnává hladinu hormonů. Používá se jako přírodní podpora otěhotnění. V klimakteriu snižuje návaly a další příznaky klimakteria. Upravuje premenstuační syndrom. Zvyšuje průtok krve v děloze, uvolňuje svalové křeče. Celkově zlepšuje trávení a podporuje psychiku.

Obecný popis:

Je to vytrvalá rostlina původem z Asie. Andělika byla „zavlečena“ do přírody po celém světě. Rostlina je přímá, má dutou oblou a rýhovanou lodyhu a může dorůst i dvou metrů. Listy Anděliky jsou velké, pilovité a zpeřené. Květenství má formu polokulovitých okolíků, a může mít průměr i 15 cm. Plodem jsou dvounažky. K léčebným účelům se využívá kořen, resp. oddenek rostliny, který se zpracovává např. do extraktů či se používá přímo.

Kořen obsahuje velké množství účinných látek, jsou to např. esenciální oleje, ftalidy (ligustilid, butylftalid, senkyunolid A, 11-angeloylkyunolid F), organické kyseliny a jejich estery (ferulická kyselina, koniferyl ferulát), vitamíny, aminokyseliny, sacharidy (glukóza, fukóza, galaktóza, arabinóza, xylóza…).

Používaná část:

Kořen

Způsob použití:

je ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi.  Ideální použití ve formě koncentrátu v přírodních kapslích

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?