PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Anýz vonný

(pimpinella anisum)

Sbíraná část: plod

Účinně napomáhá při:

zhoršené činnosti zažívacího ústrojí, nadýmání, působí proti křečím v oblasti trávicího traktu, zlepšuje dýchání, působí proti zánětům v oblasti trávicího traktu. Droga podporuje tvorbu mateřského mléka. Její příznivé látky přechází do mateřského mléka a působí pozitivně na trávení u kojenců, zejména při nadýmání a bolestech bříška. Droga snižuje překyselení organismu.

Obecný popis:

Anýz je jednoletá bylina s jemně pýřitou přímou lodyhou dorůstající až půlmetrové výšky. Dolní listy jsou dlouze řapíkaté, nedělené, okrouhle ledvinovité, zastřihovaně zubaté, pochvaté. Květy jsou tvořeny okolíky se 7-15 okolíčky. Kvete v červenci a srpnu, květy mají bílou barvu. Anýz je pěstovaná bylina.

Používaná část:

Plod

Nejčastější použití: je ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi.  Drogu můžeme používat i ve formě prášku. Bylina je ideální do směsí určených na problémy s trávením, ale i do směsí pro těhotné a kojící ženy. Uvolňuje dýchací cesty.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?