PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Aronie – Černý jeřáb – Temnoplodec černý

(aronia melanocarpa)

Sbíraná část: plod, pupen

Účinně napomáhá při:

Poruchách činnosti štítné žlázy. Pupeny tohoto keře umí účinně regulovat činnost štítné žlázy jak při hyperfunkci, tak i při hypofunkci.  Velmi dobře také působí při tzv. uzlech na štítné žláze. Její užívání v tomto případě však musí být dlouhodobé a ideálně v kombinaci s Vilcacorou a odpovídajícím bylinným čajem na štítnou žlázu.

Droga velmi dobře působí při vysokém krevním tlaku, podporuje kvalitu cév, působí proti arterioskleróze, snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Plody působí při vylučování nežádoucích soli z organismu, takže jsou vhodné při chorobném usazování solí v oblasti kloubů, plochých kostí např. na patách i při zánětech Achillovy šlachy.

Plody obsahují velké množství vitamínů a flavonoidů působících zejména na kvalitu cévní stěny. Plody jsou silným antioxidantem. Tinktura z pupenů rostliny obsahuje velké množství rasveratrolu .

Obecný popis:

Strom nebo keř. Listy jsou střídavé, jednoduché, celokrajné s vroubkovanými okraji. Na podzim listy září červenými a oranžovými odstíny. Květy jsou malé, s 5 okvětními a 5 kališními lístky, složené v chocholičnatém květenství. Plodem je malá malvice se svíravou tříslovitou příchutí.

Používaná část:

Plod, pupen

Způsob použití: plody se mohou používat na výrobu marmelád, vín a likérů. V bylinářství se používá sušený plod do čajových směsí. Nejúčinnější formou je tinktura z pupenů – gemmoterapie.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?