PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Artyčok zeleninový

(cynara scolymus)

Sbíraná část: list během květu

Účinně napomáhá při:

Poruchách činnosti jater a žlučníku. Zvyšuje vylučování žluče, detoxikuje játra. Působí na snižování hladiny krevního cukru, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Podporuje tvorbu trávicích enzymů ve slinivce. Účinně napomáhá při poruchách trávení, látkové výměně, působí dobře při léčbě ekzémů. Je vhodný i do bylinných směsí na úpravu tělesné hmotnosti. Nesmí se používat při těžkých poruchách funkce ledvin.

Obecný popis:

Artyčok je teplomilná trvalka s lodyhou přesahující jeden metr. Přízemní listy rostou v růžici, jsou lodyžní, střídavé, velké, šťavnaté, široce vejčité, peřenoklané. Kulovité zákrovy jsou tvořeny masitými listeny s plochým přívěskem, jsou tlusté bez ostnů. Plodem je nažka. Z původního planého artyčoku byly vyšlechtěny dva typy kulturních rostlin, artyčok, pěstovaný pro jedlé květní úbory, a kardus čili španělský artyčok, u něhož se jedí stonky a listy.

Používaná část:

List sbíraný během květu

Způsob použití: Listy se používají ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami. Jelikož jeho chuť je silně hořká, není vhodný na užívání jako samostatná bylina. Z listu a kořene je možné také vyrobit aperitiv.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?