PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Brutnák lékařský

(borago officinalis)

Sbíraná část: kvetoucí nať, semeno

Účinně napomáhá při:  

Zhoršené činnosti a zánětech zažívacího ústrojí, žaludku, dvanácterníku a střev. Má močopůdné účinky zejména při zánětech močových cest, pozitivně působí při revmatu. Napomáhá při stavech vzrušenosti a nervozity, posiluje srdeční sval. Zevně se používá jako kloktadlo při zánětech v krku nebo obklad při bércových vředech. Olej vylisovaný ze semen obsahuje velké množství rostlinných Omega 3, 6 a 9, které pozitivně působí na funkce kardiovaskulárního systému a mozku. Podporují také otěhotnění, správnou hladinu cholesterolu v krvi, snižují stres, zlepšují stav kůže.

Obecný popis:

Brutnák je statná, asi půl metru vysoká letnička, s drsmýni listy a větvenou, štětinatě srstnatou lodyhou. Květy mají nádhernou blankytně modrou barvu, jsou převislé a dlouze stopkaté. Plodem jsou světle hnědá, vejčitá, drsná tvrdka. Jedná se o pěstovanou bylinu, která kvete v létě.

Používaná část:

Kvetoucí nať, semeno

Způsob použití:

je ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi. Vhodné je i používání na obklady či koupele při popáleninách nebo kožních afektech. Olej z brutnákového semene blahodárně působí na kůži, funkce kardiovaskulárního systému a mozku.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?