PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Čekanka obecná

(cichorium intybus)

Sbíraná část: kořen, list, nať

Účinně napomáhá při:  

Účinně podporuje funkci jater a tvorbu žluče. Celkově zlepšuje metabolismus, podporuje hubnutí, podporuje trávení, má silné protizánětlivé působení v trávicím ústrojí. Napomáhá při tzv. cestovní zácpě.

Působí proti překyselení organismu. Zlepšuje hladinu cukrů a tuků v krvi, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zlepšuje stav kůže.

Kořen obsahuje přírodní inulin, který podporuje trávení, správnou hladinu cukru v krvi. Inulin má pro organismus probiotický efekt – podporuje přirozenou bakteriální mikroflóru ve střevě.

Obecný popis:

Čekanka je trvalka s hranatou lodyhou, vysokou okolo jednoho metru. Listy má podlouhlé, nedělené, nahoře kopijovité, širokou spodinou přilehlé. Květy jsou blankytně modré, mají dvouřadový zákrov a jazykovitou korunu. Plodem jsou hranaté, dlouhé nažky. Vřetenovitý kořen je rovný a vrůstá do půdy kolmo k povrchu.

Používaná část:

Kořen, list, nať

Způsob použití:  Všechny části se používají ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami. Kořen se používá i jako náhrada kávy.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?