PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Černý rybíz

(ribes nigrum)

Sbíraná část: plod, list, pupen

Účinně napomáhá při: 

Listy působí proti revmatu, při cévních onemocněních, podporují funkci ledvin a močového měchýře. Plody obsahují velké množství vitamínů, minerálů a dalších pozitivních látek potřebných k celkové rekonvalescenci těla.  Bylina působí proti otokům, podporuje snižování tělesné hmotnosti, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zvláštní účinek má výluh z pupenů – gemmoterapie, jeho působení prokazuje kortikoidový efekt. Snižuje záněty v organismu, působí proti alergickým reakcím, svědivému ekzému, silně posiluje imunitní systém. Snižuje otoky, revmatické projevy, záněty v oblasti uší, mandlí a krku.

Obecný popis:

Keř s velmi pronikavým aroma. Velké řapíkaté listy jsou tří až pětilaločné, s trojbokými úkrojky, dvakrát hrubě pilovitými a na rubu žlázovitě tečkovanými. Květenství je uspořádáno do řídkého hroznu. Plodem jsou aromatické tmavé bobule.

Používaná část:

Plod, list, pupen

Způsob použití: Listy se používají ve formě bylinného čaje , nejlépe ve směsi s dalšími bylinami. Plody se mohou používat na výrobu marmelád, vín a likérů. V bylinářství se používá sušený plod do čajových směsí. Velmi účinnou formou je tinktura z pupenů – gemmoterapie.

Najdete ve výrobku: tinktura z pupenů Černý rybíz, bylinný čaj Bystrá mysl, bylinný čaj Cholesterin, směs z pupenů Klouby, směs z pupenů Ledviny a močový měchýř.

.

Související nemoci a orgány
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?