PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Česnek medvědí

(allium ursinum)

Sbíraná část: list, poupě

Účinně napomáhá při: Bylina má silné antibiotické účinky, působí proti hnilobnému kvašení ve střevech. Dobře působí při bakteriálním průjmu, infekci střev, také působí na některé druhy streptokoků a styfylokoků. Desinfikuje trávicí trakt, působí proti parazitům v trávicím traktu.  Velmi účinně snižuje krevní tlak, dobře působí na snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Obecný popis:

Medvědí česnek má cibulku, ze které vyrůstají dva dlouze řapíkaté, eliptické až kopinaté listy a květonosný stvol. Bílé kvítky jsou na vrcholu stvolu v plochém okolíku pod kterým se nachází jedno až dvoulistý krátký toulec.

Používaná část:

List, pupen

Způsob použití: Listy se používají v gastronomii k přímé konzumaci. Sušené je možné používat do bylinných směsí. Léčebnou formou je tinktura z byliny a tinktura z poupat– gemmoterapie.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?