PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Chmel obecný

(Humulus lupulus)

Sbíraná část: šištice

Účinně napomáhá při:

Nespavosti, podráždění, poruchách trávení. Bylina podporuje usínání a kvalitu spánku, reguluje menstruační cyklus u žen, jelikož obsahuje látky podobné ženským pohlavním hormonům. U mužů naopak tlumí pohlavní podrážděnost. Dobře působí také při nadýmání, trávicích potížích. Bylina je vhodná i pro děti, kojící a těhotné ženy.

Obecný popis:

Dvoudomá, vytrvalá, až 10 m dlouhá liána s četnými podzemními výhonky. Lodyha je ovíjivá, pravotočivá a drsně chlupatá. Listy dlouze řapíkaté, dlanitě členěné, se 3 až 7 laloky, které jsou na okraji osinkatě pilovité. Květy drobné, nenápadné, světle zelené, samčí pětičetné, uspořádané v latnatá květenství, samičí v hustých svazečcích, které se v době dozrávání mění v šištice složené ze zvětšených, žlutavě zbarvených listenů. Kvete v květnu až červnu.

Používaná část:

Plodní šištice

Způsob použití:

Šištice se používají ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?