PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Omlouváme se, ale na základě kontroly SZPI musíme upravit Herbář tak, aby neobsahoval informace o účincích jednotlivých bylin.
Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám již brzy mohli nabídnout informace o bylinách splňující legislativu.

Zpět na domovskou stránku

Dračí krev

(Croton lechleri)

Sbíraná část: míza

Účinně napomáhá při:
trávicí trakt, průjmy, vředy žaludku, dvanácterníku, střeva, trávicí problémy, nadýmání, tuberkuloza, chřipka, nachlazení, afty, ústní vřídky, angína, krční infekce, paradentóza, imunita, ekzém, opar, poranění pokožky, spáleniny, škrábance, kousnutí hmyzem, revmatismus

Dračí krev - Croton lechleri ​​je druh kvetoucích rostlin z čeledi pryšcovitých, Euphorbiaceae, původem ze severozápadní Jižní Ameriky. Je také znám pod názvem Sangre de Drago.

Croton lechleri je vysoký, štíhlý strom dorůstající výšky mezi deseti až dvaceti metry. Roste v nadmořské výšce od 300 do 2000 metrů v povodí Amazonky a Andách. Z jeho kůry se získává tmavě červená míza, která z něj po naříznutí vytéká. Právě její zbarvení vytváří dojem, jako by strom krvácel. Odtud právě název Sangro de drago neboli “dračí krev”. Je také možno říci, že se jedná o pryskyřici. Můžeme se také setkat s označením přírodní latex.

Používaná část: Ve fytoterapii se používá kůra, listy, větvičky a pryskyřice. 

Způsob použití: míza se používá na zevní i vnitřní užití 

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?