PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Drmek obecný

(Vitex agnus-castus)

Sbíraná část: plod

Účinně napomáhá při: Bylina se používá k léčbě gynekologických potíží, jako je bolestivá menstruace, premenstruační syndrom a bolesti prsou. Dále bývá využíván k léčbě zvýšené hladiny prolaktinu, akné, ke zmírnění příznaků v menopauze, při ženské neplodnosti a také k prevenci samovolného potratu u pacientek s nízkou hladinou ženských hormonů.

Obecný popis:

Drmek obecný (mnišský pepř) je keř či malý strom 1–3 m vysoký, patří do čeledi Verbenaceae (sporýšovité). Pochází z jižní Evropy a západní Asie (především mediteránní oblast), pěstuje se často jako okrasná rostlina i pro své léčivé účinky v teplých oblastech celého světa. Listy jsou dlanitě složené, 5–7četné, s dlouhými řapíky. Jednotlivé lístky jsou přisedlé, svrchu tmavě zelené, zespodu bíle plstnaté. Rostlina kvete modrofialově zbarvenými květy, které jsou uspořádány ve vrcholičnatých květenstvích. Plodem jsou drobné peckovice černohnědé barvy, které obsahují obvykle 4 semena .

Používaná část:

Plod

Způsob použití: Plody se používají ve formě čaje, namleté plody i ve formě kapslí. Je možné je použít i v gastronomii.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?