PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Omlouváme se, ale na základě kontroly SZPI musíme upravit Herbář tak, aby neobsahoval informace o účincích jednotlivých bylin.
Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám již brzy mohli nabídnout informace o bylinách splňující legislativu.

Zpět na domovskou stránku

Jeřáb ptačí

(Sorbus aucuparia)

Sbíraná část: plod, květ, pupen

Účinně napomáhá při:  Květy obsahují látky podobné ženským pohlavním hormonům. Působí dobře při klimakteriu, poruchách menstruace, nepravidelné menstruaci, neplodnosti. Plod obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, antioxidanty. Působí proti revmatismu, zlepšuje vylučování žluči, podporuje funkci ledvin, rozrušuje a vyplavuje drobné močové kaménky a písek.

Obecný popis:

Jeřáb ptačí je přímo rostoucí strom. Listy má lichozpeřené, čtyř- až devítijařmé, podlouhle kopinaté, pilovité. Drobné bílé květy vytváří chocholíky. Z oplodněných květů vznikají oranžové až červené malvice. Jeřáb ptačí má dva druhy: jeřáb ptačí pravý (Subspecies aucuparia) má lístky po celém obvodu čepele zoubkovité. Jeřáb ptačí moravský (Subspecies moravica) má lístky mělce pilovité jen v horní třetině. Plody tohoto poddruhu jsou přímo jedlé, není nutné je tepelně upravovat.

Používaná část:

Plod, květ, pupen

Způsob použití:

Plod se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Nejúčinnější forma podávání je ve formě výtažku – tinktury z květů nebo z pupenů (gemmoterapie).

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?