PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Kondurango – Marsdénie kondurangová

(Marsdenia condurango)

Sbíraná část: kůra

Účinně napomáhá při: Potížích s trávením. Bylina stimuluje tvorbu trávicích enzymů. Podporuje funkci slinivky. Podporuje chuť k jídlu. Působí proti zánětům slinivky a zažívacího traktu. Podporuje imunitu při léčbě onkologických onemocnění trávicího traktu. Nejúčinnější forma je tinktura podávaná před jídlem.

Obecný popis:

Marsdénie kondurangová je keř s plazivým nebo ovíjivým kmenem a vstřícnými listy. Listy jsou krátce řapíkaté, vejčité a celokrajné. Drobné květy v úžlabních latách jsou zelenavě žluté. Plodem jsou podlouhlé měchýřky obsahující početná semínka, která jsou jemně ochmýřena. Roste zejména na území Bolívie a Ekvádoru.

Používaná část:

Kůra.

Způsob použití:

Kůra se používá ve formě bylinného čaje ve směsi s dalšími bylinami. Nejúčinnější formou je výtažek – tinktura. Používá se i ve formě vína.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?