PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Kostival lékařský

(Symphytum officinale)

Sbíraná část: kořen, list

Účinně napomáhá při:

Bylina chrání sliznice v těle. Je výborná k hojení žaludečních vředů, ale třeba i po poleptání sliznic. Podporuje hojení, napomáhá vykašlávání. Zevní použití je rozsáhlé, používá se například na pohmožděniny, bércové vředy, otoky, hemoroidy, vředy, kožní záněty a zlomeniny.

Obecný popis:

Kostival lékařský je 60-100 cm vysoká vytrvalá bylina. Lodyha je přímá, ve vrchních partiích je větvená. Listy jsou umístěny střídavě, mají vejčitě kopinatý až kopinatý tvar a jsou chlupaté. Z rubové strany listů je velmi výrazná žilnatina. Květy jsou v dvojvijanech, mají pětičetnou souměrnost. Okvětní lístky mají barvu v odstínech načervenalé, fialové, modrofialové a červenofialové. Kvete od května do července. Plodem kostivalu lékařského jsou lesklé tvrdky.

Používaná část:

Kořen, někdy list.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?