PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Omlouváme se, ale na základě kontroly SZPI musíme upravit Herbář tak, aby neobsahoval informace o účincích jednotlivých bylin.
Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám již brzy mohli nabídnout informace o bylinách splňující legislativu.

Zpět na domovskou stránku

Kotvičník pozemní

(Tribulus terrestris)

Sbíraná část: mladý výhon, nať

Účinně napomáhá při:

Mužské neplodnosti. Podporuje dozrávání pohlavních buněk, zlepšuje stav a kvalitu spermií, zvyšuje mužskou potenci, působí proti stařeckému zvětšování prostaty. Podporuje funkce ledvin, odstraňuje únavu, podporuje růst svalů, snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Celkově zlepšuje cévy, působí preventivně proti infarktu myokardu, snižuje krevní tlak. Bylina není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy.

Obecný popis:

Jednoletá poléhavá bylina dorůstající 10-50 cm. Chudě větvená se vstřícnými, krátce řapíkatými listy, která mají eliptický až podlouhle kopinatý tvar. Má úžlabní, krátce stopkaté, pětičetné žluté květy, které jsou opatřeny deseti tyčinkami a svrchním semeníkem. Plod je poltivý, složený z pěti hvězdovitě rozložených bradavičnatých plůdků. Používaná bylina je výhradně pěstována v České republice.

Používaná část:

Nať, pupen – mladý výhon.

Způsob použití:

List se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Nejúčinnější forma podávání je ve formě výtažku – tinktury z rostliny nebo z pupenů (gemmoterapie).

Související články
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?