PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Libeček lékařský

(levisticum officinale)

Sbíraná část: kořen, oddenek, nať

Účinně napomáhá při:

Potížích s močovým ústrojím. Velmi dobře podporuje vylučování nežádoucích solí z organismu, takže je vhodný při léčbě kloubních potíží, dně. Snižuje hladinu kyseliny močové v krvi.  Léčí záněty močových cest a záněty prostaty. Zlepšuje vylučování trávicích enzymů, takže zlepšuje trávení a podporuje chuť k jídlu.

Obecný popis:

Je 100-200 cm vysoká, celerově aromatická rostlina s tlustým rozvětveným oddenkem a dlouhými kořeny. Lodyhy jsou přímé, tlusté, duté a oblé, se střídavými, k vrcholu vstřícnými až přeslenitými větvemi po třech. Listy jsou střídavé, dolní s řapíkem, nejhořejší přisedlé s blanitě lemovanými pochvami. Květenstvím je okolík z 12 - 20 okolíčků, na tlustých paprscích, s obalem i obalíčky. Květy jsou obojaké, paprsčité, kromě pestíku pětičetné, s volnými obaly. Kalich je nezřetelný. Plodem je žlutohnědá, elipsoidní hladká dvounažka. Kvete v červenci až srpnu.

Používaná část:

Oddenek, kořen, nať

Způsob použití:

Oddenek a kořen se používá i ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami. Čerstvá nať se používá v gastronomii jako aromatické koření do polévek nebo omáček.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?