PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Lopuch větší

(arctium lappa)

Sbíraná část: kořen, list

Účinně napomáhá při:

Kožních potížích, jelikož velmi dobře podporuje látkovou výměnu. Podporuje činnost ledvin a odstraňování zplodin z těla. Podporuje růst vlasů.

Obsahuje přírodní inulin, který podporuje trávení, správnou hladinu cukru v krvi. Inulin má pro organismus probiotický efekt – podporuje přirozenou bakteriální mikroflóru ve střevě.

Obecný popis:

Lopuch větší je dvouletá bylina z čeledi hvězdnicovité, roste jako plevel často na smetištích a kolem cest. Silný kůlový kořen sahá do hloubky až 70 cm. Lodyha je silná, rýhovaná, vyplněná dření. Listy jsou velké, široce srdčité, řapíkaté, řapík rovněž vyplněn dření. Přízemní listy s čepelí až 50 cm dlouhou a 40 cm širokou. Lodyžní listy jsou střídavé, menší než přízemní, oboje na spodní straně s bílým povlakem chlupů, celokrajné. Nachově červené trubkovité květy v kulovitých úborech průměru 3 až 3,5 cm, jejichž zákrov je tvořen listeny s hákovitou špičkou.

Používaná část:

Kořen, list.

Způsob použití:

Kořen se používá i ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami anebo ve formě sušeného prášku k přímé konzumaci. Listy se používají na obklady na pohmožděniny nebo špatně se hojící rány.

Najdete ve výrobku: bylinný čaj Čistá pleť, Kůže, Odkyselení organismu, Slinivka, Tlusté střevo, Vlasy, čajový koncentrát Překyselení

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?