PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Maca

(Lepidium peruvianum Chacon)

Sbíraná část: bulva

Maka má pozitivní vliv na tvorbu a kvalitu spermií, pomáhá při impotenci, zvyšuje libido a vitalitu, stimuluje sexuální aktivitu člověka, upravuje nepravidelnou menstruaci, reguluje hormonální činnost. Maka podporuje dozrávání pohlavních buněk, léčí neplodnost. Regeneruje organizmus, navrací a posiluje vitalitu, zvyšuje odolnost organizmu, mírní deprese, psychické vyčerpání, neurózy, chronickou únavu, usnadňuje hojení ran, podporuje léčbu anemie, tuberkulózy, akné, nechutenství, pomáhá předcházet vzniku osteoporózy a podílí se na její léčbě.

Obecný popis:

Maca je jednou z nejvýše rostoucích rostlin na světě. Roste v peruánských Andách, ve výškách nad 4000 m.n.m. V místech, kde nízká teplota a silné větry nedovolují růst jiným rostlinám. Maka dorůstá výšky 15 cm. Listy má podlouhlé, při zemi rozložené v růžici. Kořen Maka připomíná řepu o průměru 2-8 cm. Existuje několik botanických odrůd Maky, které se navzájem liší zabarvením kořene. Některé mají barvu bílou, žlutou, žluto-bílou, bílo-růžovou, šedou, červenou, fialovou, a dokonce černou. Bílo-krémové květy jsou složeny na koncích lodyh. Plody Maky ve tvaru malých lusků obsahují oválná, velice lehká semena. Obsahuje neobyčejné množství výživných složek.

Používaná část: bulva

Způsob použití: přímá konzumace nebo ve formě prášku nebo kapsle

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?