PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Maliník obecný

(rubus idaeus)

Sbíraná část: list, plod, pupen

Účinně napomáhá při:

Křečích v oblasti gynekologie. Tlumí svírání hladkého děložního svalstva, takže působí preventivně proti předčasnému porodu. Tlumí také menstruační bolesti.

Působí dobře i při křečích v oblasti trávicího traktu, zejména při potížích se žlučníkem a v oblasti tenkého střeva.

Plody podporují rekonvalescenci. Bylina je vhodná i pro těhotné a kojící ženy.

.

Obecný popis:

Maliník je keř, dorůstající výšky přes 1 metr. Větve jsou v dolních částech ostnité, jinak chlupaté až olysalé. Listy jsou lichozpeřené, lístky na rubu běloplstnaté, ostře pilovité. Koncový lístek je dlouze řapíčkatý, v obrysu srdčitý. Koruny květů jsou bílé, květy v chudokvětých latách, nicí. Plody - peckovičky - jsou červené, chutné; zralé maliny jsou vlastně souplodím a snadno se v celku oddělují od kuželovitého lůžka. Kvete v červnu. Roste hojně na pasekách, v křovinách a světlých lesích.

Používaná část:

List, plod, pupen

Způsob použití:

List se používá i ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami. Plod se používá k přímé konzumaci. Velmi účinnou formou je tinktura z pupenů - gemmoterapie

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?