PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Maralí kořen - Lauzea

(rhaponticum carthamoides)

Sbíraná část: kořen

Účinně napomáhá při:

Stresu, únavě, vysoké hladině cholesterolu v krvi. Bylina je silný adaptogen. Snižuje hladinu cukrů, tuku a cholesterolu v krvi, pomáhá léčit steatózu jater. Bylina působí anabolicky a jako afrodisiakum. Lauzea účinně napomáhá při doléčování po mononukleóze, borelióze a po silných virových infekcích.

Obecný popis:

Je to trvalka přes 1 metr vysoká. Mívá dřevnatější, horizontálně uložený oddenek, z něhož vyrůstají četné, slabší, pružné kořeny. Rostlina mívá obyčejně několik lodyh, které jsou nevětvené, rýhované a pavučinovitě ochlupené. Střídavě eliptické listy se směrem k vrcholu postupně zmenšují a jaou hluboce peřenosečné. Přízemní listy jsou 40 mm dlouhé, krátce řapíkaté. Květenství je vytvářeno téměř kulovitým úborem o průměru do 50 mm a sedí jednotlivě na vrcholu lodyhy. Květy jsou růžově fialové s pětidílnou korunou. Plodem je nažka eliptického tvaru, asi 5 mm dlouhá.

Používaná část:

Oddenek a kořen

Způsob použití:

Oddenek a kořen se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Nejúčinnější forma podávání je forma tinktury.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?