PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Oliva evropská

(Olea europaea)

Sbíraná část: plod, list

Účinně napomáhá při:

Olivový olej je v léčitelské praxi velmi dobrým prostředkem na vypuzování žlučníkových kamenů. Používá se také jako medium na rozpouštění nejrůznějších léčivých látek při výrobě zejména mastí a olejů.

Olivové listy působí velmi dobře na snížení krevního tlaku. Účinně snižují hladinu cholesterolu v krvi, regulují hladinu krevního cukru, čistí játra. Pomocí olivových listů můžete zrychlit metabolismus, upravit svojí váhu a snížit množství vnitřního tuku, který obaluje naše vnitřní orgány. Listy mají silné antibiotické a antivirotické účinky zejména u různých forem nachlazení, při výtocích a jiných plísňových onemocněních. Obsahují velké množství vitamínu C a antioxydantů. Působí preventivně proti onemocněním cév, mozkové mrtvici a infarktu. Léčebé působení olivových listů je silnější než působení zeleného čaje.

Obecný popis:

Oliva evropská je teplomilný, vždyzelený strom. Listy má úzké, šedavě zelené, které neopadávají. Drobné bílé květy jsou uspořádány do úžlabních lat. Plodem je podlouhlá peckovice zelené a tmavé barvy - oliva.

Používaná část:

Plod , list

Nejčastější použití:

Plod se používá zejména v gastronomii, vyrábí se z něj olej. Listy se používají  ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi.  Drogu můžeme používat i ve formě prášku - v kapslích. 

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?