PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Oman pravý

(inula helenium)

Sbíraná část: oddenek

Účinně napomáhá při:

Trávicích potížích ,nadýmání, kašli. Oman podporuje střevní činnost, tvorbu žluče a žaludečních šťáv. Je vhodný při problémech se žlučníkem, při tzv. „líném žlučníku“. Zlepšuje vykašlávání a uvolňuje hleny. Obsahuje přírodní inulin, který podporuje trávení, správnou hladinu cukru v krvi. Inulin má pro organismus probiotický efekt – podporuje přirozenou bakteriální mikroflóru ve střevě.

Obecný popis:

Oman je trvalka s mocným válcovitým oddenkem a silnou přímou lodyhou. Lodyha je větvená pouze v horní části. Přízemní listy mají podlouhle věnčité, jemně zoubkované, lodyžní listy jsou na rubu hedvábně plstnaté, střídavé, objímavé a nestejně zubaté. Květní úbory jsou žluté s nádechem do oranžova a skládají se z jazykovitých a trubkovitých květů. Plodem je nažka.

Používaná část:

Oddenek

Způsob použití:

Oddenek se používá i ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Vyrábí se z něj i víno pro zvýšení chuti k jídlu.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?