PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Omlouváme se, ale na základě kontroly SZPI musíme upravit Herbář tak, aby neobsahoval informace o účincích jednotlivých bylin.
Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám již brzy mohli nabídnout informace o bylinách splňující legislativu.

Zpět na domovskou stránku

Penízovka sametonohá

(Flammulina velutipes)

Sbíraná část: plodnice

Účinně napomáhá při:

Snížené imunitě. Houba svým obsahem přirozených betaglukanů podporuje funkci imunitního systému, působí preventivně proti rakovinovému bujení, podporuje stav střevní sliznice, působí proti různým druhům bakterií, čistí pokožku u ekzémů a akné a podporuje funkce slinivky břišní.

Obecný popis:

Penízovka sametonohá je známá jedlá zimní houba, její klobouk je široký 2–8 cm. Roste zpravidla v trsech na kmenech tlejících (někdy i živých) listnatých stromů. Je známá netypickým obdobím růstu od října do března a vydrží velmi nízké teploty až do –10 °C. Její chuť a vůně jsou příjemné a typicky houbové. Klobouk má medově zbarvený, až do oranžova, 3 až 5 cm široký, lepkavý, lupeny husté, bělavé a tenké, válcovitý třeníček, zabalený do hustého hnědého kožíšku. Noha je sametová, až tmavě hnědá. Za mrazů zmrzne na kost, ale to jí nijak nevadí, po rozmrznutí pokračuje v růstu.

Používaná část:

Celá plodnice

Způsob použití:

Pro léčebné účely se používá forma tinktury. Houbu je možné použít v gastronomii.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?