PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Perilla křovitá

(Perilla frutescens)

Sbíraná část: nať

Účinně napomáhá při:

Bylina velmi dobře působí při alergiích, vlhkém chronickém kašli a astmatu. Obsahové látky perily ukazují silný antialergenní účinek. Obsažené  látky (např. alfa-pinen, apigenin, beta-sitosterol, karyophyllen, myristicin, fenylpropanoid) se nejspíše zapojují doantialergenních a protizánětlivých procesů a ukazují na možnost využití v léčbě asthmatu, sezónních alergií (podávání po dobu 3 měsíců) a chronických bronchitid. V menší klinické studii byl prokázán významný efekt obsahových látek perily v utlumení symptomů a vitálních dýchacích funkcí u pacientů s astmatem. Navíc, extrakt z perily křovité dokáže podporovat antiastmatickou a antialergickou léčbu.

Celkem 9 triterpenických kyselin bylo identifikováno v listech perily křovité (kyselina ursolová, korosolová, epikorosolová, pomolová, tormentová, hyptedienová, oleánolová, augustová a epimaslinová), přičemž jejich kombinace byla testována u myší v modelu zánětu ucha a ukázala významný protizánětlivý účinek. Protizánětlivý účinek obsahových látek perily podporují in vivo antitumorózní aktivitu s inhibicí karcenogeneze. Podávání obsahových látek perily vede k pozitivnímu efektu na lidské zdraví prevencí kardiovaskulárních chorob, rakoviny, revmatoidní arthritidy a jiných.

Podle posledních průzkumů má bylina silné antiparazitální působení. V asijských zemích je pravidelně podávána k pokrmům jako salát. Ve Španělsku se používá k léčbě při výskytu parazitů v organismu.

Obecný popis:

Perila je trvalá bylina rostoucí do výšky někdy až 100 cm. Stonek rostliny je chlupatý, čtverhranný. Listy jsou zelené s růžovým nádechem na rubu, protistojné, oválné, zoubkaté, 8-12 cm dlouhé, 5-9 cm široké se špičatým koncem a dlouhým řapíkem. Květy jsou drobounké, fialové, vyrůstají na koncích větviček a objevují se od srpna do září. Plodem je asi 2 mm velký, šedohnědý schizokarp. Semena jsou jemná, oválná a tvrdá s rozličnými barvami. Perilla pochází původem z Číny nebo Indie, kde se dodnes hojně vyskytuje v nadmořských výškách do 1 200 metrů nad mořem. Hlavními zemědělskými producentskými zeměmi perilly jsou Čína, Indie, Japonsku, Korea, Thajsko a další východoasijské země. Rostlina však může růst a snáší mírná pásma Evropy a Severní Ameriky.

Používaná část:

Listy, celá rostlina

Způsob použití:

je ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi. Nejúčinnější forma je extrakt.

.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?