PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Omlouváme se, ale na základě kontroly SZPI musíme upravit Herbář tak, aby neobsahoval informace o účincích jednotlivých bylin.
Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám již brzy mohli nabídnout informace o bylinách splňující legislativu.

Zpět na domovskou stránku

Petržel zahradní

(petroselinum crispum)

Sbíraná část: kořen, list, nať

Účinně napomáhá při:

Zánětu močových cest, při močových kaméncích, vysokém krevním tlaku. Zvyšuje napětí děložního svalstva a močového měchýře, takže působí preventivně proti úniku moči.

Zlepšuje chuť k jídlu a mírně upravuje menstruační cyklus. Podporuje funkci nadledvinek a štítné žlázy. Nesmí se používat při glomerulonefritidě.

Obecný popis:

Petržel je dvouletá rostlina, která první rok vytváří přízemní růžici listů a shromažďuje zásoby ve ztlustlém hlavním kořeni, aby druhý rok vyhnala mohutnou lodyhu s okoličnatým květenstvím, plodem je nažka. Nejznámější druhy jsou petržel zahradní (Petroselinum crispum) a petržel (zahradní) italská (Petroselinum /crispum/ neapolitanum), u níž není úplně jasné, je-li samostatným druhem, nebo spíše poddruhem.

Používaná část:

Kořen, list, nať

Způsob použití:

Nať se používá i ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Kořen se používá v gastronomii nebo je možné z něj dělat petrželové víno, které snižuje vysoký krevní tlak.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?