PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Řimbaba obecná

(pyrethrum parthenium)

Sbíraná část: nať

Účinně napomáhá při:

Migréně, bolestech, střevních obtížích. Bylina působí velmi účinně při migrenózních bolestech hlavy, rozšiřuje cévy, působí proti horečce, zánětech střev včetně Crohnovy choroby.

Velmi účinná je forma výtažku – homeopatické tinktury. Bylina není vhodná pro těhotné ženy.

Obecný popis:

Aromatická trvalka s přímou lodyhou, dorůstající až jeden metr výšky, větvenou, hranatou. Dolní listy jsou řapíkaté, horní přisedlé, všechny v obrysu vejčité, peřenosečné až lichozpeřené, s 1 až 5 jařmy přenoklaných úkrojků. Choholík je řídký, s 15 až 20 dlouze stopkatými úbory, terčové, oboupohlavní květy jsou žluté, jazýčkové květy samičí bílé. Plodem je milimetrová nažka.

Používaná část:

Kvetoucí nať

Způsob použití:

Nať se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Velmi vhodná forma je výtažek –homeopatická tinktura. Při nástupu migrény používáme dávkování 10 kapek každou půl hodinu po překonání bolesti pokračujeme v předepsaném dávkování.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?