PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Rozchodnice růžová

(Rhodiola rosea)

Sbíraná část: kořen, pupen

Účinně napomáhá při:

bylina chrání organismus proti následkům stresu. Zlepšuje prokrvování a funkce mozku, takže je vhodná jako podpora při léčbě poruch chování u dětí, poruch při soustředění a snižuje také psychickou únavu. Podporuje tvorbu serotoninu, takže je vhodná při depresích, poruchách spánku, neurózách. Velmi dobře působí při psychogenní bolesti hlavy, zlepšuje sluch a také se používá jako podpůrná léčba při Parkinsonu. Celkově zlepšuje rekonvalescenci po operačních zákrocích. Bylina má silnější působení než Žen-šen. Není vhodná  těhotenství a při kojení. Doba podávání je maximálně 6 týdnů, potom je nutné udělat minimálně 2 týdny pauzu.

Obecný popis:

Půl metru vysoká trvalka, jejíž nadzemní výhony každoročně odumírají. Pod zemí se nachází oddenek na jehož hlavě přezimují zelené či načervenalé pupeny. Na jaře vyrůstají z pupenů výhony s přisedlými, střídavými, plochými ztluštělými listy. Jsou 1-3 cm dlouhé a zhruba 1 cm široké. Výhonky s listy mají na konci štítovité květenství, rašící obvykle ve třetím nebo čtvrtém roce života rostliny. Rostlina je dvoudomá, samčí květy sjou žlutozelené až žluté, samičí květy jsou jakýmisi tobolkami, ze kterých vykukují blizničky. Bylina kvete v květnu a červnu, semena dozrávají v srpnu a září.

Používaná část:

Kořen, pupen

Způsob použití:

Kořen se používá převážně ve formě tinktury. V kombinaci s výtažkem z pupenů se jedná o nejúčinnější formu podávání.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?