PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Šalvěj lékařská

(salvia officinalis)

Sbíraná část: list

Účinně napomáhá při:

Nadměrném pocení, zánětech gynekologických, močového ústrojí, horních cest dýchacích. Bylina má silné protizánětlivé působení, takže se dobře uplatňuje při léčbě anginy, bronchitidy, zánětu močového měchýře, gynekologického zánětu.

 Má celkové antivirové a antibakteriální působení.

Obecný popis:

Šalvěj lékařská je vytrvalá silně aromatická rostlina polokeřovitého vzhledu se zdřevnatělými lodyhami vysoká v rozmezí 30 až 70 cm. Lodyha je přímá, obvykle nevětvená, olistěná, šedoplstnatá.

Listy jsou vstřícné, řapíkaté, podlouhle vejčité a jemně vroubkované. Listy jsou dlouhé 2 – 8 cm, 1 – 4 cm široké, jsou stříbrošedé až zelené. V mládí jsou šedoplstnaté, později lysé, na líci s výraznými žilkami.

Květenství tvoří lichopřesleny o 4 - 10 květech. Květ má dvoupyskou korunu, která je světle fialová, občas bílá, korunní trubka v ústí chlupatá, horní pysk vyklenutý, dolní třílaločný. Plodem je tvrdka.

Používaná část:

List

Způsob použití:

List se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Velmi vhodná forma k užívání je výtažek – tinktura.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?