PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Skořicovník čínský

(cinnamonum cassia)

Sbíraná část: kůra

Účinně napomáhá při:

Bolestech, neuralgiích, zánětech. Skořice je tradiční bylina ayurvédy. Zlepšuje trávení, působí proti průjmům. podporuje vykašlávání, celkově harmonizuje tělo.

Obecný popis:

Skořicovník je statný tropický strom dorůstající výšky až 10 metrů. Kůru má drsnou, rozpukanou, popelavě šedou. Listy jsou jednoduché, vstřícné, střídavé nebo nahloučené na koncích větví. Žilnatina je nejčastěji trojžilná nebo triplinervní, méně často zpeřená. Květy jsou žluté nebo bílé, malé až středně velké, oboupohlavné, v úžlabních až koncových květenstvích složených z vrcholíků. Okvětí nerozlišené, ze 6 plátků a s krátkou květní trubkou. Tyčinky ve 4 kruzích po třech, nejvnitřnější kruh redukován na staminodia. Gyneceum jednoplodolistové, s jedním vajíčkem. Plod dužnatý, podepřený číškou. Nezralé plody mají příjemnou vůni.

Používaná část:

Kůra

Způsob použití:

Kůra se používá ve formě bylinného ve směsi s dalšími bylinami. Je velmi oblíbená v gastronomii jako koření.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?