PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Světlík lékařský

(euphrasia rostkoviana)

Sbíraná část: nať

Účinně napomáhá při:

Očních onemocněních. Tlumí oční záněty. Působí proti zánětům očních spojivek, zánětům očních víček, alergickým zánětům, podporuje léčbu zeleného a šedého zákalu a světloplachosti.

Bylina zlepšuje trávení, podporuje funkci jater, snižuje krevní tlak.

Obecný popis:

Světlík je jednoletá poloparazitní rostlina, s lodyhou asi čtvrt metru vysokou, větvenou, bohatě olistěnou, měkce pýřitou. Vstřícné listy jsou téměř objímavé, zašpičatělé, vejčité, ostře pilovité. Květy jsou uspořádány v konečných lichopřeslenech, jsou bílé nebo nafialovělé. Na spodině okvětního plátku se nachází typická žlutá skvrna.

Používaná část:

Kvetoucí nať

Způsob použití:

Nať se používá ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi s dalšími bylinami. Se slabým odvarem je možné dělat výplachy očí. Velmi vhodná forma k užívání je výtažek – tinktura.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?