PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Omlouváme se, ale na základě kontroly SZPI musíme upravit Herbář tak, aby neobsahoval informace o účincích jednotlivých bylin.
Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám již brzy mohli nabídnout informace o bylinách splňující legislativu.

Zpět na domovskou stránku

Tahuari lapacho

(Tabebuia serratifolia)

Sbíraná část: kůra

Účinně napomáhá při:

virových zánětech jater, zánětu slinivky břišní, cukrovce, žlučových kamenech, gastrických problémech (vředy, plynatost, nadýmání), zánětech močových cest, při infekčním onemocnění ledvin a močového ústrojí, venerických chorobách, horečnatých stavech, chřipkách i nachlazení, bronchitidě, revmatizmu a artritidě, candidózách, plísňových infekcích. Napomáhá proti úniku moči vlivem poklesu orgánů pánevního dna u starších žen.

Obecný popis:

Domovem stromu Tahuari jsou pahorkovité oblasti peruánské Amazonie, do výšek 800 m.n.m. Tahuari je strom dosahující výšky až 30 metrů a průměru kmene až 3 metry. Zeleno-šedohnědá kůra je drsná, místy popraskaná, uvnitř měkká, krémově žlutá a nasládlá. Dřevo Tahuari je světle žluté, tvrdé a velice odolné. Listy mají elipsovitý tvar, jsou pokroucené, lesklé, barvy zelenohnědé až hnědé. Nádherné květy Tahuari ve tvaru zvonů jsou barvy žluté, bílé nebo fialové. Podlouhlé vejčité plody dorůstají 12-60 cm. Obsahují šedohnědá, okřídlená semena. Bývá zaměňován s tradičním Lapachem.

Používaná část:

vnitřní část kůry

Způsob použití:

Účinnou léčebnou formou je mletý kořen ve formě prášku nebo kapslí. Kůru je možné také připravovat jako odvar, ale musí se vařit minimálně 20 minut.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?