PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Omlouváme se, ale na základě kontroly SZPI musíme upravit Herbář tak, aby neobsahoval informace o účincích jednotlivých bylin.
Usilovně pracujeme na tom, abychom Vám již brzy mohli nabídnout informace o bylinách splňující legislativu.

Zpět na domovskou stránku

Vrbka úzkolistá

(chamaerion angustifolium)

Sbíraná část: list

Účinně napomáhá při:

Bylina tlumí pocit psychického napětí, tísně a úzkosti, působí proti nespavosti, bolestem hlavy psychického původu. Zlepšuje trávení, uvolňuje křeče v trávicím traktu. Posiluje močové ústrojí, působí preventivně proti onemocněním prostaty.

Obecný popis:

Jedná se o vytrvalou rostlinu dosahující výšky nejčastěji 50–200 cm. Oddenky jsou dlouhé a plazivé, z nich vybíhají dlouhé světlé podzemní výběžky. Lodyha je většinou jednoduchá, zřídka chudě větvená, často červenavě naběhlá, lysá, jen v horní části řídce přitiskle pýřitá, báze lodyhy nedřevnatí. Listy jsou střídavé, poměrně četné, přisedlé až krátce řapíkaté. Čepele jsou nejčastěji čárkovitě nebo podlouhle kopinaté až podlouhle eliptické, na líci tmavozelené, na rubu sivozelené s vyniklou žilnatinou, asi 5–20 cm dlouhé a 1–2 cm široké, na okraji mírně zvlněné a trochu podvinuté. Květy jsou uspořádány v květenstvích, v bohatých vrcholových hroznech a vyrůstají z paždí listenu. Květy jsou čtyřčetné, kališní lístky jsou 4, o málo kratší než korunní lístky. Korunní lístky jsou taky 4, jsou nejčastěji 10–16 mm dlouhé, na vrcholu zaokrouhlené nebo velmi mírně vykrojené, horní trochu větší než dolní, proto jsou květy mírně souměrné, jsou růžově purpurové barvy, zřídka bělavé. Tyčinek je obvykle 8. Plodem je asi 4–8 cm dlouhá tobolka, je přitisle pýřitá, v obrysu čárkovitého tvaru, čtyřhranná a čtyřpouzdrá.

Používaná část:

List

Způsob použití:

Nejčastější použití je ve formě bylinného čaje samostatně nebo ve směsi.

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?