PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Žampion mandlový/brazilský

(Agaricus blazei Murill)

Sbíraná část: plodnice

Účinně napomáhá při:

podpoře fungování jater a na jejich ochranu. Účinně působí při alergiích, astmatu, chronických zánětech průdušek. Snižuje kašel, zlepšuje stav pokožky.  Reguluje hladinu cukru a tuku v krvi. Má antiparazitální působení.  Používá se jako doplňková léčba při terapiii nádorů.

Obecný popis:

Agaricus blazei Murill (v Japonsku Himematsutake, v Číně Ji Song Rohg, v Brazílii Cogumelo Piedade žampión mandlový, Agaricus brasiliensis) je houba patřící mezi žampióny, jejíž domovinou je Jižní Amerika. Sbírali jej hlavně obyvatelé venkova v oblasti Sao Paula u vesnice Piedade. Tuto houbu používali nejen jako potravinu (je velmi chutná, voní po mandlích), ale hlavně jako léčebný prostředek. Vědci v populaci této oblasti objevili velmi nízký výskyt nádorových onemocnění. Příčinou bylo právě požívání brazilského žampiónu. Medicinální houba Agaricus se vyznačuje mandlovou nasládlou chutí a roste na slunci.

Oproti ostatním medicinálním houbám neroste na dřevě. Díky vysoké koncentraci polysacharidů (ß1,6 D-glukanů) a tudíž i vysoké účinnosti je dnes nejčastěji využíván u osob s rizikem karcinomů a jako doprovodná léčba u onemocnění.

Agaricus náleží do čeledi Agariaceae (pečářkovité). Houba má hnědo-zlatý šupinatý klobouk, který jí dal také jméno – sluneční houby. Klobouk má průměr cca 2–12 cm, podobné délky je i noha. U mladých hub je vypouklý, ale s jejich stárnutím se narovnává a jeho konce se „roztřepí“. Na spodní straně klobouku můžeme najít u mladých hub světlé a čokoládově hnědé bazidiospory u starších hub.

Používaná část: plodnice

Způsob použití: Nakládají se na výluhy - tinktury. Ze sušených hub se připravují tablety nebo kapsle. Výluhy se používají v kapkách nebo se vysuší na prášek s vysokou koncentrací účinných látek, tzv. extrakt a dávkují se do kapslí

O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?