PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Aromaterapie - vyvážení naší životní energie

Datum: 06.05.2019

Aromaterapie patří do konceptu přírodní léčby stejně jako bylinné čaje, tinktury nebo přírodní kapsle. Objevte jemné, ale účinné působení přírodních esenciálních olejů. Povzbutí vaše tělo a uvolní vašho ducha.

Většina z nás vede velmi hektický život: práce, spousta povinností, rodina, přátele. Jsme zaneprázdnění tím, co se děje kolem nás. Život kolem nás je velmi zátěžový a silně ovlivňuje naše zdraví – tělesné i duševní. Většina z nás naléhavě potřebuje jakési vyvážení mezi světem vnějším a vnitřním. Je zapotřebí obnovit spojení se svým vnitřním zdrojem životní, léčivé energie.

Stačí, když budeme sami sobě věnovat alespoň trochu času denně nebo pro začátek alespoň jednou týdně. Tento čas potřebujeme k tomu, abychom relaxovali své tělo a mysl. Když blokujeme proudění energie, začínáme ztrácet vitalitu a energii. Jak se proudění zeslabuje, naše tělo se obnovuje pomaleji, až nakonec onemocní. Začne chřadnout.

Relaxováním a vyhledáváním toho, co nám dává radost, můžeme tyto problémy odstranit ze svého života, naše tělo opět zesílí a bude se cítit dobře. Jakákoli terapie, která nám umožňuje se uvolnit, zapomenout na starosti - třeba jen na malý okamžik - je potenciálně natolik mocná, aby aktivizovala proces samoléčby.

K léčbě těla i ducha nám napomáhají byliny a bylinné přípravky, relaxace- meditace a velmi účinně také esenciální oleje jako nejsilnější léčivé látky v rostlinné říši.

Co to je Aromaterapie

Termín aromaterapie byl poprvé použit francouzským chemikem René-Mauricem Gattefossem, který se snažil pomoci vojákům bojujících v první světové válce na počátku minulého století. Tito vojáci velice trpěli, měli velká zranění a vážné otravy v otevřených ranách. Jako první zjistil, že silice dokáží daleko rychleji a účinněji detoxikovat tělo a urychlit odstraňování škodlivých látek než chemická antiseptika.

Jak se silice pro aromaterapii získávají

Většinou se získávají destilací vodní parou, ovšem esenciální oleje zvané „absolute" jsou extrahovány v alkoholu či jiných rozpouštědlech. Tato metoda se používá pro získání vzácných olejů a pryskyřic. Obě metody jsou náročné časově, ale vyžadují i intenzivní péči, práci a vysoce odbornou průpravu v užití složitých zařízení a znalostí rostlinné říše.

Účinek esenciálních olejů

Pokud chceme, aby čisté silice (esenciální leje) používané v aromaterapii účinkovaly – působily léčebně na tělo i psychiku, není možné je nahradit syntetickými. Některé vůně jsou velice úspěšně napodobeny jako náhražky, jsou to ale jenom vůně, které lze aplikovat v potravinářském nebo kosmetickém využití. Nemají však žádný význam pro meditační, terapeutické a léčebné procedury. Každá silice se skládá z mnoha účinných složek, jedna může působit jako konzervant, další může zvláčňovat pokožku a nebo odpuzovat hmyz.. Žádná syntetická látka nedokáže nahradit všechny tyto aspekty.

Aroma esenciálních olejů se dělí do tří základních složek označovaných jako „horní", „střední" a „spodní"

„Horní tóny" oleje jsou co do aroma lehké a svěží a vy je rozeznáte jako první. Převažují mezi oleji, které se odpařují rychleji. „Střední tóny" obstarávají srdce a často i hlavní objem vůně a vyskytují se z tohoto důvodu téměř ve všech esenciálních olejích. „Spodní tóny" jsou svým charakterem těžké a bohaté a vystoupí z vůně jako poslední. Dávají olejům stabilizační schopnost, protože se odpařují pomalu a mají silnou přilnavost.

Esenciální oleje působí prostřednictvím čichových nervů mezi jinými částmi mozku hlavně na limbický systém - jednu z nejprimitivnějších oblastí vědomí. Je to právě ta část, která nám spouští stresové reakce v organismu, a tím dokáže organismus velmi zatížit a vyčerpat. Esenciální oleje mají obrovskou schopnost působit relaxačně právě na toto centrum, a tak uvolnit mysl , podpořit relaxaci.

Nejnovější výzkumy prokázaly, že silice jako jediné jsou schopni prostřednictvím oběhového systému se dopravit ke všem orgánům v našem těle.
Tento proces trvá od 30 minut po 12 - 14 hodin. Každý orgán využije vlastnosti silice dle své potřeby a zbytek vyloučí. Pro ověření si nejlépe můžete tuto skutečnost ověřit například na česneku, kdy rozetřete česnek a jeho tekutou část potřete na chodidlo nohy. Po několika hodinách si můžete být jisti, že česnek ucítíte ze svých úst, pokud si vydechnete do dlaně a přivoníte.

Aromaterapie je jak preventivním, tak léčebným nástrojem. Jejím hlavním cílem je posílit imunitní obranu těla. Aromaterapie ve zkušených, citlivých rukou je jedním z nejlepších prostředků zahánějících nepříznivé účinky stresu.

Jak použít esenciální oleje

Esenciální oleje používáme do aromalamp, kde se účinné látky postupně odpařují do prostoru a působí na naše tělo i mysl. Můžeme je také aplikovat přímo na kůži.U čakrální aromaterapie – na místo dané čakry, nebo můžeme kápnout i pár kapek na oblečení nebo polštář. Vše podle toho jak chceme působit na své tělo a mysl.

Důležité je používat správnou aromalampu se sklem, na které olej nakapeme. Vůně, které se přepalují v nekvalitních lampách vylučují toxiny, které se díky vdechování ukládají v našem těle. Po přepálení olej ztrácí na kvalitě a nemá žádnou terapeutickou hodnotu.

Vyzkoušejte účinky přírodních esenciálních olejů při léčbě vašich zdravotních obtíží, ve své domácnosti, v ložnici při usínání, v kanceláři na lepší soustředění nebo pomozte svým dětem se zbavit strachů a nočních děsů. K tomu všemu napomůže aromaterapie, nejlépe ve spojení s vhodnou bylinnou léčbou.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?