PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Astma - onemocnění těla i duše

Datum: 19.10.2019

Onemocněním zvaným astma trpí milióny lidí na celém světě. Projevuje se nepříjemnými stavy dušnosti, které přicházejí jak v klidu, tak při námaze.

Je doprovázeno postupným zmenšováním kapacity plic, a tím způsobuje problémy s okysličováním celého organismu. Znamená rovněž zvýšenou zátěž pro srdce. Klasická medicína pacientům s astmatem nabízí pouze potlačování příznaků, a to hlavně léky s obsahem kortikoidů. Přírodní medicína se snaží léčit příčiny. Že to nejde? Ale jde!

Co to je astma

Astma není plicní nebo průduškové onemocnění v pravém smyslu slova. Astma je vlastně nervová choroba, tedy onemocnění nervového systému. Práce celého dýchacího systému je řízena nervem, který se česky jmenuje bloudivý. Bloudivý proto, že z mozku prochází přes mnoho struktur a orgánů, vine se kolem průdušek, a nakonec se dostává až do žaludku. Je důležité rozlišovat, zda se jedná o astma bronchiální či alergické. Bronchiální astmatici trpí nejvíce v zimě, zatímco alergické astma se naplno projevuje v jarních měsících, v pylové sezóně. Nepříjemné je, že nemocný netuší, ve které chvíli se záchvat objeví.

Astma a střeva

Imunita a s ní spojené alergické reakce těla výrazně ovlivňuje stav našich střev. Proto při přírodní léčbě astmatu je důležité dát na začátku do pořádku střeva, střevní sliznici a střevní mikroflóru. Někdy se totiž ze střeva mohou uvolňovat toxiny, které pak oslabují funkci dalších tkání nebo se skrze porušenou střevní stěnu do organismu dostávají různé alergeny. Funkce dýchacího ústrojí přímo souvisí se stavem střeva. Toto ví nejenom čínská medicína, ale i všechny tradiční přírodní medicíny.

Při odstraňování astmatických problémů je tedy třeba soustředit se na správnou funkci střev, jater a nervového systému. Je důležité zbavit tyto orgány mikrobiální, plísňové zátěže a také těžkých kovů.

Image 1  

Strava

První krok, který můžeme udělat okamžitě je upravit svůj jídelníček. Existuje 5 základních druhů potravin, které podporují rozvoj astmatu:

Kravské mléko

Přidaný cukr

Uzeniny

Lepek

Alkohol

Žádná z výše uvedených potravin není nutná pro náš život. Kravské mléko a výrobky z něj můžeme nahradit mlékem ovčím, kozím či rostlinným. Pro běžný život našemu tělu naprosto dostačuje cukr, který je přirozeně obsažený v ovoci. Přidaný cukr v zákuscích, sušenkách či nápojích nám jen škodí.

Lepek velmi zatěžuje střeva a imunitu. Jeho maximální omezení a přechod na přirozeně bezlepkové potraviny nám jen pomůže.

Bylinami ke zdraví

Při léčbě astmatu je nutné užívat byliny, které budou současně působit na všechny orgány, které se podílí na rozvoji této choroby.  

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se  u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo čtěte na veřejně dostupných zdrojích například www.anetabenediktova.cz

Astma a psychika

Stres působí nejen na disharmonii našeho organismu, ale také oslabuje imunitní systém, mění chemické procesy v organismu, působí na vylučování látek, které pak mají vliv na chod našeho imunitního a nervového systému. Proto bychom v rámci léčby neměli zapomenout na preparát k odstranění stresu (kapsle Pohoda).

Uvolněný, relaxovaný a nestresovaný organismus v dobrém emocionálním rozpoložení dokáže téměř všechny problémy krásně vyřešit sám i bez pomoci zvenčí. Bohužel takový stav se prakticky nikomu nepodaří nastolit. Je však důležité na tom pracovat například pomocí různých seminářů a kurzů. Podívejte se zde

V neposlední řadě můžeme zmínit ještě jeden lék – a tím je upřímný smích, který skutečně léčí. Smích „od srdce“ masíruje bránici i všechny vnitřní orgány, uvolňuje veškeré blokace a podporuje samo detoxikační procesy v těle.

Přejeme vám hluboký a klidný dech!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?