PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Bolí vás záda?

Datum: 31.01.2020

Bolesti zad představují v dnešní době jedno z nejčastějších onemocnění, na která se sice neumírá, ale bývá velmi obtěžující a limitující.

Často pak vede k návyku na různá analgetika, která následně svými vedlejšími účinky poškozují další důležité vnitřní orgány, což má zpětně vliv i na bolesti zad.

Jak vypadá naše páteř?

Záda, respektive páteř, jsou osou našeho těla. Páteř se chová jako funkční celek, skládá se z obratlů, které na sebe velmi šikovně a pružně nasedají a umožňují tím různý rozsah pohybu.

Nejpohyblivější část celého systému je krční páteř. Nejmasivnější obratle jsou v bederní páteři a slouží jako „podstavce“ celých zad

Celý tento poměrně stabilní systém je ukotven v pánvi, zejména pomocí křížokyčelních kloubů neboli SI kloubů, které nás také dovedou pěkně potrápit. Z toho důvodu kvalitní a správná péče o pohybový aparát a páteř musí primárně vycházet právě od SI kloubů a pomalu postupovat vzhůru.

Jednotlivé obratle jsou mezi sebou spojeny meziobratlovými klouby, vazy, šlachami a svaly. Obratle nasedají jeden na druhý a mezi tělem a oblouky vytvářejí kostěný kanál, chránící velmi citlivou a důležitou – páteřní míchu. Mezi těly jednotlivých obratlů se nachází meziobratlová ploténka, zajišťující pohyblivost, pružnost a veškerou elasticitu páteře.

Image 1

Výhřez ploténky

Nejčastějším onemocnění páteře bývá výhřez meziobratlové ploténky.

Ploténka je ze 70 % je tvořena vodou, skládá se z vazivového prstence s uvnitř uloženým jádrem. Jádro je schopno se vlivem okolních tlaků a náporů do jisté míry přizpůsobit, deformovat, nicméně po překročení určité hranice dochází k prasknutí prstence a vyhřeznutí jádra - ploténky do páteřního kanálu.

Podle směru vysunutí ploténky může potom dojít k útlaku nervových struktur, nejčastěji nervového kořene, vedoucího od míchy do dolní končetiny. Nemocný pak cítí vystřelující bolest a pálení v oblasti dolních končetin, které může vést až k omezení hybnosti.

Bolest zad – co nám tělo říká?

Z velké části bolesti zad ukazují právě na podvědomé psychické příčiny potíží. 

Ukazují nám, že nejsme schopni unést své emocionální zátěže, které si na sebe ochotně nakládáme. Musíme se opravdu starat o všechno a o všechny kolem? A chtějí to vůbec? Služba bližnímu je chvályhodná, ale jen do určité míry. Není v pořádku, že si nakládáme tolik, až se nakonec sami zlomíme.

Léčba bolesti zad

Pokud si hodně „nakládáme“ a sami od sebe se nezastavíme, naše moudré tělo to udělá za nás. Prostě nás zastaví bolestí páteře a nemožností pohybu.

Nyní máme čas a možnost se upřímně podívat na svoje dosavadní konání. Pochopit a doslova přehodnotit naše postoje a jednání. Spoustu chyb děláme nevědomky, z pocitu nenahraditelnosti, z pocitu potřebnosti. Ale ti, které zachraňujeme a které si na svá bedra nakládáme, o to ve většině případů ani nestojí.

Image 2

Akutní stádium

V akutním stádiu je důležitý klid a uvolňování staženého svalstva. Dobře funguje tzv. suché teplo. Takže zabalit oblast zad do teplé podušky a odpočívat.

Volíme byliny, vitamíny a minerály. které působí proti zánětu a uvolňují svalstvo.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Chronické stádium

Léčba chronické bolesti páteře je podobná. Důležitý není klid a posedávání, ale naopak pohyb, nicméně pohyb správný. Nejpřirozenějším pohybem pro tělo je chůze. Naučte se správně chodit, chodit ve vzpřímené poloze a zapojovat ty správné svalové skupiny. Trenér chůze Nordic walking vám určitě poradí. Pravidelná denní rychlá chůze s hůlkami dokáže přímo zázraky. Pokud jí spojíte s posilováním hlubokých břišních svalů např. při cvičení Pilates, tak máte téměř vyhráno.

Volíme byliny, vitamíny a minerály. které uvolňují svalstvo a posilují kostní aparát.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Jak u akutní, tak u chronické bolesti páteře je velmi dobrým pomocníkem tekutý Hořčík určený k zevnímu použití. Uvolní ztuhlé svalstvo a zmírní bolest.

Nezapomeňte na pravidelné kvalitní masáže. Hýčkejte své tělo, svoji páteř a také svou duši. Odvděčí se vám!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?