PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Buďte v kondici po celý rok! Jak na to?

Datum: 02.01.2021

V loňském roce jsme všichni tak trošku dostali „za uši“. I ti nejzarytější odpůrci jakékoliv prevence v péči o své zdraví a preventivní užívání přípravků se alespoň trošku zamysleli a začínají uvažovat o tom, že by přeci jen měli své tělo nějak podporovat.

Typické heslo Čechů: „tělo má jít do hrobu zhuntované…“ dnes zní jako špatný vtip.

A tak začínáme hledat. Hledat nejlepší, potravinové doplňky ať již přírodní či pro někoho chemické na podporu imunity a celkového zdraví. Začalo být velmi populární otužování, sportování a další postupy vedoucí k podpoře zdraví. A to je dobře. Je to velmi pozitivní faktor, který vzešel z loňského těžkého roku, a tak se jej držme!

Přirozená podpora našeho zdraví by měla mít vždy čtyři pilíře

strava – pohyb – psychika – byliny a doplňky

Dnes vám poradíme, podle jakého klíče si v preventivní péči o své zdraví můžete vybírat byliny a potravinové doplňky. Použijte starou moudrost čínských lékařů.

Image 1

Tradiční čínská medicína uplatňuje celostní pohled na člověka. Člověk je součástí přírody a vesmíru, v jeho organismu se všechny orgány a buňky mezi s sebou vzájemně ovlivňují, a souzní navzájem s přírodou a vesmírem. Tím vzniká kompaktní celek.

Vše je nádherně zpracováno v čínském orgánovém pentagramu, který vypadá jako pěticípá hvězdice, na každém vrcholu jsou uvedeny určité orgány, který měsíc a roční období k nim patří, jaký prvek, smyslový orgán, chuť nebo emoce ovlivňuje.

Respektováním tohoto rozdělení můžeme docílit správného fungování orgánů v našem těle. Jestliže se podíváme na měsíc, v jakém se momentálně nacházíme a orgán, který podle orgánového pentagramu k němu patří, tak víme, kam máme svoji pozornost směřovat. Tak například v lednu na močový měchýř, v dubnu na játra a třeba v září na slinivku. Podle toho pak volíme byliny, vitamíny a minerály. Podle toho upravujeme stravu, pohyb i své celkové chování.

Tyto vzájemné vazby tvoří základ přírodní medicíny a přesně vystihují fungování našeho organismu v kontextu s přírodou a vesmírem.

Jedná se o tisíce let starý princip fungování těla, přírody a vesmíru. Pojďte se tedy společnými silami ponořit do těchto tajů a dopřát svému tělu správnou péči.

Leden – měsíc močového měchýře

Co ovlivňuje v těle a co jej podporuje?

Emoce – strach je emocí, která jej nevíce vyčerpává

Smyslový orgán – uši, sluch – je energeticky navázaný na močový měchýř a ledviny

Tělesný orgán – kosti, vlasy – jejich stav silně závisí na energetickém stavu ledvin a močového měchýře

Barva – tmavě modrá černá – podporuje správnou funkci močového měchýře

Potraviny – podporující jsou – kořenová zelenina, jablka, pohanka. Vše musí být minimálně v pokojové teplotě. Nedoporučuje se konzumace chladných potravin a nápojů

Drahé kameny – nefrit, magnetit, jantar, žlutý karneol.

Byliny – Medvědice léčivá list, Celík zlatobýl nať, Bez černý květ, Jehlice trnitá kořen

Připravili jsme pro vás on-line přednášku na téma orgánového pentagramu, jak funguje a jak jej přesně aplikovat v běžném životě. Více se dozvíte zde : https://anetabenediktova.cz/co-delam/prednasky-kurz-a-seminare/

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?