PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Bylinné osvěžení pro horké letní dny

Datum: 11.07.2016

V horkých letních dnech hledáme příjemné osvěžení dobrým nápojem, který nebude plný cukru, barviv a dochucovadel. Zkuste si jej uvařit! Je to jednoduché. 

Tekutina, kterou pijeme by nás měla nejenom osvěžit, ale také dodat minerály a stopové prvky, ale také podpořit ledviny a rozproudit lymfatický systém. Bylinné čaje jsou v tomto případě velmi vhodné. Zkuste si udělat osvěžující „ledový čaj“, který je chuťově dobrý a také pro naše tělo zdravý.

Základem takového čaje je Rooibos – čajovníkovec kapský, který obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků. Je velmi vhodný pro kvalitní pitný režim, celkově posiluje. Účinně napomáhá při odtučňovacích dietách, podporuje spalování tuků, rozproudí lymfatický systém, zmírňuje otoky a mírně ovlivňuje centrum hladu v mozku, kdy oddaluje pocit hladu. Rooibos je vhodný také pro děti, těhotné i kojící ženy.

Jak na osvěžující bylinný "ledový čaj"?

Použijeme směs bylin, kde každá byliny je ve stejném podílu: Rooibos, citronová tráva, Meduňka lékařská.

Všechny byliny smícháme. Jednu zarovnanou polévkovou lžíci směsi zalijeme 1 litrem horké vody, necháme 10 minut odstát a scedíme. Hotový nápoj necháme vychladit do pokojové teploty a popíjíme v průběhu dne. Nápoj můžeme dochutit čerstvou mátou a vymačkanou limetkou. Hotový nápoj můžeme i naředit větším množstvím vody a popíjet v průběhu celého dne.

Pokud jsme strávili celý den na sluníčku a máme podezření na úpal či úžeh použijeme stejnou směs jen do ní přidáme Tužebník jilmový, který má účinky podobné acylpyrinu. Můžeme také použít speciální tinkturu z pupenů Tužebníku.

Nápoj není vhodné pít úplně ledový, ale spíše pokojové teploty.

Krásné letní dny!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?