PřihlásitMůj ůčet
 • Naturprodukte
 • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Byliny na podporu otěhotnění

Datum: 17.09.2020

Byliny a léčivé houby provázejí člověka od dávných věků. Pomáhaly mu překonat bolesti nemoci, ale i při udržení svého rodu. V době, kdy mnoho žen má potíže s otěhotněním se znovu začínáme vracet k dávným moudrostem našich předků o bylinnách a přírodní léčbě.

Nejčastější příčiny problémů s otěhotněním

 • dlouhodobý chronický stres, který narušuje přirozenou hormonální funkci
 • funkční poruchy bederní páteře a kostrče
 • chronické záněty v urogenitální oblasti
 • polycystické vaječníky
 • hormonální dysbalance způsobená dlouhodobým užíváním hormonálních preparátů včetně antikoncepce
 • nekvalitní spermie u partnera

Image 0

Jak pomáhají byliny a přírodní preparáty

Existují přírodní látky označované jako fytoestrogeny. Jsou to látky rostlinného původu, které se v zažívacím traktu mění na látky s estrogenními účinky, to znamená, že podporují přirozenou hormonální rovnováhu u žen. Užívání fytoestrogenů je přínosné pro ženy zejména:

 • Se zvýšenou hladinou mužských hormonů (testosteronu)
 • S problémy s ovulací
 • Se zvýšenou hladinou prolaktinu v krvi
 • S klimakterickými problémy

Macca

Macca je jednou z nejvýše rostoucích rostlin na světě. Roste v peruánských Andách, ve výškách nad 4000 m.n.m. V místech, kde nízká teplota a silné větry nedovolují růst jiným rostlinám. Macca u žen přispívá k navození hormonální rovnováhy, příznivě reguluje menstruační cyklus, podporuje ovulaci. Užívání Maccy zvyšuje libido, a tím i více chuti k sexu. Macca má rovněž velmi příznivý vliv na vitalitu organismu, posiluje fyzickou i psychickou kondici, vytrvalost, zvýšení odolnosti na stres. Macca zlepšuje dozrávání pohlavních buněk jak u žen, tak i u mužů. Jelikož pohlavní buňky dozrávají tři měsíce, tak je důležité tuto bylinu užívat minimálně tři měsíce.

Andělika čínská

Je to vytrvalá rostlina původem z Asie. Andělika byla „zavlečena“ do přírody po celém světě. Jejím hlavním léčebným účinkem je podpora hormonální rovnováhy u žen. Upravuje hladinu estrogenů i prolaktinu. Zlepšuje a upravuje menstruační cyklus, podporuje dozrávání ženských vajíček, vyrovnává hladinu hormonů. Používá se jako přírodní podpora otěhotnění. V klimakteriu snižuje návaly a další příznaky klimakteria. Upravuje premenstuační syndrom. Zvyšuje průtok krve v děloze, uvolňuje svalové křeče, zmírňuje menstruační bolesti.

Image 1

Kotvičník

Kotvičník pochází původně z Asie, ale dnes je již rozšířený téměř po celém světě. Tato poléhavá rostlina obsahuje velké procento fytosterolů, čímž velmi účinně napomáhá při mužské neplodnosti. Podporuje dozrávání pohlavních buněk, zlepšuje stav a kvalitu spermií. Kotvičník zvyšuje mužskou potenci, podporuje růst svalů, odstraňuje únavu, zlepšuje fyzickou kondici. U starších mužů působí proti stařeckému zvětšování prostaty. Kotvičník není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.

 

Vitamíny, minerály

Na zvýšení plodnosti žen i mužů existují i další doplňující přírodní látky. Nejdůležitější je vitamín E a Zinek

Vitamín E má pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk a zvyšuje plodnost. Jedná se o velmi silný antioxidant.

Zinek má důležitou úlohu v metabolismu enzymů, bílkovin a nukleových kyselin. Je důležitý pro normální růst, vývoj a funkce pohlavních orgánů a normální funkci prostaty. Zinek napomáhá kvalitě kůže, vlasů i nehtů. V těhotenství a kojení se potřeba zinku zvyšuje.

Přírodní preparáty na podporu otěhotnění je důležité vždy užívat minimálně tři měsíce. Pokud si nevíte rady s výběrem, kontaktujte nás na poradna@serafinbyliny.cz V době užívání snížit příjem alkoholu, cukru a bílé mouky, a naopak zvýšit příjem ovoce, zeleniny, ořechů a mořských ryb s vysokým obsahem Omega 3

U žen je velmi nápomocné cvičení „hormonální jógy“ nebo cvičení podle Ludmily Mojžíšové.

Nejvíce však pomáhá klid, pohoda, láska a vzájemné partnerské porozumění. Prožijte jeden z nejkrásnějších měsíců v roce v lásce a objetí…

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?