PřihlásitMůj ůčet
 • Naturprodukte
 • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Chudokrevnost, nebo-li anémie a bylinná léčba

Datum: 17.09.2020

Důvod chronické únavy, malátnosti a dechové nedostatečnosti může být jednoduchý. Chudokrevnost nebo-li anémie. Jak vy sami tuto nemoc můžete ovlivnit ?

Anémie neboli chudokrevnost se řadí mezi jedno z nejrozšířenějších onemocnění v populaci. Krev je životodárná tekutina, bez které by náš organismus nemohl existovat.

Součástí krve je také hemoglobin – červené krevní barvivo, které na sebe v červených krvinkách váže kyslík.

Anémie je charakterizována sníženou hladinou hemoglobinu v krvi, čímž dochází ke špatnému okysličování těla, a následně jeho strádání. Při nedostatku kyslíku tělo přednostně zásobuje mozek, srdce, ledviny a játra, a tím dochází k nedostatečnému prokrvení okrajových částí těla, což se projevuje celkovou bledostí.

Nebezpečná je anémie zejména u dětí, jelikož může narušit jejich přirozený vývoj a má velký vliv na vznik poruch imunity a na vznik alergií.

Příčiny vzniku nemoci

Důvodů, proč se anémie v organismu lidí neustále objevuje, je několik. Nejčastějším důvodem je špatná vyváženost stravy, ve které chybí hlavně železo, kyselina listová a vitamín B12. Častým důvodem anémie pak bývá i silné menstruace u žen.

Železo

Železo se v potravě vyskytuje v následujících potravinách

 • ořechy (dýně, slunečnice, kešu, lískové, mandle)
 • sušené meruňky
 • tofu
 • obilné klíčky
 • otruby
 • čočka
 • hnědé fazole
 • játra
 • železité minerální vody

Aby se nám v těle železo vstřebalo, potřebuje k sobě další řadu prvků, zejména vitamín C, měď a vitamíny řady B. Tyto prvky jsou v potravě společně s železem přirozeně obsaženy. Bohužel v železe podávaném jako léčivo často chybí, takže jeho vstřebatelnost a účinnost je minimální.

Image 1

Kyselina listová

Zdrojem kyseliny listové je ovoce, zelenina a hlavně zelené listy. Bohužel podle posledních výzkumů se kyselina listová přirozeně v naší stravě již téměř vůbec nevyskytuje.

Vitamín B12

Zdrojem vitamínu B12 je zejména maso. Z tohoto důvodu velmi často trpí chudokrevností lidé, kteří maso nejedí. Alternativním zdrojem pro ně může být maso a kvašená zelenina, které se používají v makrobiotické kuchyni.

Vliv kyselinotvorných potravin na anémii

Existuje ještě jedna hrozba související s anémií, a to je trvale překyselené tělo - zejména vlivem nadměrného požívání bílého cukru a výrobků z něj. Bílý cukr pro své zpracování v těle potřebuje nejenom velké množství zásaditých minerálů, ale i vitamíny řady B.

Může se tedy stát, že si budete vědomě dodávat do těla železo a vitamíny řady B, ale chudokrevnost se vám nezlepší, jelikož konzumujete velké množství kyselinotvorných potravin, zejména cukrů.

Alternativní léčba chudokrevnosti

S anémií nám mohou velmi účinně pomoci byliny. Může to být třeba červená řepa či kopřiva

Domácí šťáva z kopřivy

Rostlinou první volby je kopřiva dvoudomá Tato bylina v sobě obsahuje velké množství železa, vitamínů B a dalších minerálů, které se přirozeným způsobem vstřebávají a pomáhají při tvorbě hemoglobinu. Kopřivu můžeme používat čerstvou, ale pouze v období před květem.

Nasbírané listy omyjeme, natrháme a rozmixujeme s troškou vody v mixéru. Přes sítko z umělé hmoty přecedíme a šťávu uchováme v lednici. Užíváme 3x denně kávovou lžičku před jídlem.

Při jakékoli kúře dodržujte úpravu stravy tak, aby vaše tělo nemuselo bojovat s neustálou kyselostí a vaše léčba mohla probíhat bez problémů a v rychlém tempu.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Postup, jak bojovat s anémií už znáte, tak můžete začít.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?