PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Co prozradí nehty o našem zdraví

Datum: 09.05.2019

Nehty na rukou a nohou patří mezi velmi silně vypovídající místa našeho vnitřního zdraví, stejně jako třeba náš obličej, kůže, plosky nohou, oči nebo ušní boltce. Projděme si společně jednotlivé prsty a nehty na nich. Možná se o sobě dozvíme něco zajímavého…

Naším tělem prochází celá řada akupunkturních drah, v jejichž průběhu je umístěno velké množství akupunkturních bodů. Každá z akupunkturních drah náleží nějakému hlavnímu orgánu v našem těle. Většina z nich začíná nebo končí na některém z prstů nohou nebo rukou, v blízkosti našich nehtů a ovlivňuje jejich zdraví.

Prohlédněte si pečlivě své nehty

Nacházíte na nich různá vyboulení, rýhy, zánětlivá ložiska, flíčky, skvrnky? Třepí se vám nehty nebo trpíte plísněmi na stále stejných místech? Může to být způsobeno právě chronickou dysfunkcí některého z vašich vnitřních orgánů.

Oslabení funkce našich vnitřních orgánů se může následně manifestovat právě na výstupních místech, odpovídajících dané akupunkturní dráze nebo akupunkturnímu bodu.

Podívejme se blíže na naše ruce

PALEC = PLÍCE

Akupunkturní dráha plic končí u vnitřního okraje nehtu palců na ruce. Různá chronická poškození nehtů v této oblasti mohou znamenat plicní nedostatečnost, chronické záněty plic, astma, ale třeba i skryté bakteriální záněty např. chlamydiovou infekci.

Při léčbě proto volíme bylinné čaje, směsi a tinktury podporující funkce plic jako je čaj Průdušky, čajový koncentrát Průdušky a plíce nebo tinkturu z pupenů Divizna. Při podezření na bakteriální infekci pak přírodní kapsle Ochránce.

UKAZOVÁČEK = TLUSTÉ STŘEVO

Akupunkturní dráha tlustého střeva začíná v oblasti vnitřního okraje ukazováčků na ruce, u jeho nehtového lůžka. Změny na tomto nehtu mohou ukazovat na problémy s tlustým střevem, špatné vyprazdňování, divertikulózu střev, záněty střevní sliznice, špatnou střevní mikroflóru. Při léčbě musíme v první řadě dbát na správnou, vyváženou stravu s dostatečným množstvím vlákniny. Pomohou nám byliny , které jsou obsažené v čaji Tlusté střevo a přírodní kapsle Digestiv s přirozeným obsahem prebiotik

PROSTŘEDNÍČEK = OBAL SRDCE

Akupunkturní dráha obalu srdce končí na špičce našeho prostředníčku na ruce. Různá chronická poškození nehtů v této oblasti mohou znamenat poškození, ale zejména vyčerpání této oblasti. Obal srdce úzce souvisí se srdcem jako takovým a nejvíce jej vyčerpávají negativní emoce. Při dlouhodobé podrážděnosti, neuróze, pocitech nenávisti a celkového duševního neklidu dochází k vyčerpání energetické dráhy a následně poškození míst, tam kde prochází.

Při léčbě volíme byliny podporující náš duševní klid a také pozitivní emoce. Velmi vhodná je tinktura z Rozchodnice růžové nebo přírodní kapsle Pohoda.

PRSTENÍČEK = TŘI OHŘÍVAČE

Akupunkturní dráha tří ohřívačů začíná u nehtového lůžka na malíčkové straně prsteníčku na ruce. Změny a poškození nehtů v této oblasti mohou znamenat dysfunkce a vyčerpání v této oblasti. Tři ohřívače v čínské medicíně ovlivňují zejména funkce našich žláz s vnitřní sekrecí. Změny na tomto nehtu mohou znamenat potíže se štítnou žlázou, slinivkou, ale i pohlavními orgány. Někdy souvisí i se slabým lymfatickým systémem.

Při léčbě volíme byliny podporující naše žlázy s vnitřní sekrecí jako je tinktura z pupenů Jeřáb ptačí, čaj Štítná žláza nebo kapsle Femina natur či  přírodní kapsle Štítná žláza

MALÍČEK = TENKÉ STŘEVO

Akupunkturní dráha tenkého střeva začíná na vnějším okraji našeho malíčku na ruce. Změny na tomto nehtu svědčí zejména o imunitních problémech. Zdravé střevo je základ imunity. Pokud se nám v těle vytváří chronický zánět střevní sliznice, narušujeme si celkový imunitní systém. Následně můžeme trpět trávicími problémy, chronickými rýmami, alergiemi, chronickou únavou, ale i gynekologickými výtoky.

Při léčbě volíme zejména byliny na podporu imunity a také vitamíny a minerály, které se prostřednictvím tenkého střeva vstřebávají do organismu. Vhodné jsou přírodní kapsle Odkyselení organismu, dále přípravek IMUNOfungin Bio nebo bylinný čaj Imunita 

Image 1

Podívejme se blíže na naše nohy

PALEC = SLINIVKA A JÁTRA

Akupunkturní dráha slinivky začíná na vnitřním okraji našeho palce u nohy a na jeho vnější straně začíná akupunkturní dráha jater. Změny na tomto nehtu svědčí zejména o rozsáhlých trávicích potížích a celkových problémech s vnitřním metabolismem v organismu. Bývá to často známka překyselení organismu, které vychází z nezdravého životního stylu. Potíže s nehty u palců mají často diabetici, ale i lidé, kteří prodělali žloutenku, mononukleózu, nějaký typ silné chemické léčby nebo užívají velké množství léků.

Při léčbě volíme zejména byliny na podporu funkce jater a celkového metabolismu v těle. Vhodný je bylinný čaj Odkyselení organismu, minerály Odkyselení, přírodní kapsle Digestiv nebo tinktura z pupenů Ostropestřec.

UKAZOVÁČEK a PROSTŘEDNÍČEK= ŽALUDEK

Akupunkturní dráha žaludku končí na vnitřní straně ukazováčku nohy. Změny a poškození nehtů na ukazováčku a také prostředníčku, který tato dráha mimo jiné také ovlivňuje, naznačují problémy se žaludkem, jícnem a hltanem. Může také znamenat počínající žaludeční vředy nebo reflux jícnu.

Při léčbě volíme byliny, které regenerují žaludeční prostředí a dokáží likvidovat bakterii Helicobacter pylori, který je původcem žaludečních vředů. Takto působí čaj Žaludek a dvanácterník. Velmi významným přírodním lékem, který působí na viry, bakterie, ale i na Helicobacter pylori je výtažek ze semen Grepu . Účinně pomáhá i přípravek s koncentrovaným výtažkem z medicinální houby Čagy sibiřeké, IMUNOfungin bio

PRSTENÍČEK = ŽLUČNÍK

Akupunkturní dráha žlučníku končí na špičce prsteníčku u nohou. Změny, záněty a poškození nehtů na tomto prstu naznačují chronický zánět žlučníku nebo zúžené žlučové cesty. Fyzicky nemusíme nutně zaznamenávat žlučníkové bolesti, ale pro organismus to je jistá vnitřní dysfunkce, která nám může způsobovat nadýmání, říhání či nepravidelné vyprazdňování. Žlučník si můžeme podráždit špatnou skladbou stravy, zejména pokud obsahuje velké množství kombinace bílé mouky a cukru a také přepálených tuků. Na žlučník má však také vliv dlouhodobý chronický stres.

Při léčbě volíme čaj Žlučník , případně čaj Žlučové kameny. Velmi vhodná je také tinktura z Benediktu a také přírodní kapsle Digestiv

MALÍČEK = MOČOVÝ MĚCHÝŘ A LEDVINY

Akupunkturní dráha močového měchýře končí na zevní straně malíčku nohy a její vedlejší dráha je propojená i s akupunkturní dráhou ledvin, která pokračujedál po plosce nohy. Změny a poškození nehtů malíčku nohy nám signalizují problémy nejenom s oblastí močového měchýře a ledvin, ale také potíže s klouby a páteří. Při potížích s páteří masáž v oblasti nehtového lůžka malíčku nohy uleví od bolesti.

Při léčbě volíme čaj Močový měchýř nebo Ledviny. Také je velmi účinná tinktura z pupenů Zlatobýl, přírodní kapsle Klouby, při zánětech kapsle Vilcacora

Nejčastějšími zevními projevy na nehtech jsou plísně, rýhy a bílé skvrnky. Někdy bývají slabé, lámavé. Podle toho, co jsme uvedli, můžete velmi dobře identifikovat u plísňového onemocnění, který orgán je nejvíce zasažen. Rýhy a lámavost mohou být způsobené zevními úrazy a poškozením, ale také chronickým překyselením organismu. Bílé skvrnky souvisí se špatným vnitřním hospodářstvím minerálů a vitamínů. V tomto případě vždy zařaďte přírodní kapsle Vlasy.

Naše tělo je jeden velký propojený celek. Ve velmi chytré a umí nám dávat signály, pokud něco potřebuje. Poslouchejme tyto signály a pomáhejme mu. Stojí to za to!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?