PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Cukr jako bílé antidepresivum

Datum: 17.09.2020

Současná doba nás stále nutí k větším a větším výkonům. Stres pracovní, časový i osobní je všudypřítomný. Často si nedokážeme udělat chvíli na dobré kvalitní jídlo, posezení s přáteli, rozhovor se svými blízkými. Mnoho lidí řeší nedostatek energie, únavu a negativní pocity užíváním různých typů antidepresiv anebo zvýšeným příjmem cukru, a to zejména ve stravě anebo ve formě různých sladkých a energetických nápojů.

Cukr naše tělo potřebuje, ale…

Cukr je pro naše tělo zdrojem rychlé energie. Díky cukru funguje lidský mozek, srdce, svaly i další orgány. Jenomže všeho moc škodí! Cukrem se uklidňujeme a „děláme si radost“. Spoustu cukru konzumujeme i nevědomky. Podle statistik konzumuje za posledních dvacet let každý Čech v průměru 38 kilo cukru ročně, přičemž lékaři doporučují nejíst víc než 20 kilo cukru za rok! Cukr se objevuje i v potravinách, kde byste jej určitě nehledali, například ve slaném pečivu, slaných sušenkách, ale i jogurtech nebo potravinách určených pro malé děti.

Velmi nebezpečné jsou slazené limonády, které kromě sladké chuti nemají žádnou výživovou hodnotu, a naopak velké množství cukru v nich narušuje přirozené vodní hospodářství v těle.

Cukr nám způsobuje řadu nebezpečných onemocnění

Cukr má vysokou kalorickou hodnotu, problém ale je, že s těmito kaloriemi často nepočítáme ve svém denním příjmu. Výsledkem je ukládání nadbytečně přijatých kalorií do tukových zásob a následná náchylnost k civilizačním chorobám, zejména vysoké hladině cholesterolu, vysokému krevnímu tlaku a vysoké hladině cukru v krvi.

Cukr je také silnou živnou půdou pro kvasinky, plísně a celou řadu bakterií. Poruchy imunity, alergie, kvasinkové výtoky, chronické záněty prostaty, to vše má často základ v nadměrném příjmu cukru.

Cukr jako droga

Cukr je návykový, a to doslova. Vědci dokázali, že po konzumaci jednoduchých cukrů a nasycených tuků se v mozku uvolní obrovské množství dopaminu, k čemuž dochází také po požití drog. Dopamin nám způsobí krásný až slastný pocit, uklidní nás, uvolní. Touha po dopaminu vede k další touze po droze, a pokud jí tělo nedostane, reaguje úzkostmi, tělesnou nevolností, třesem a depresemi. Prostě si vynucuje další dávku drogy, kterou mu ochotně ve formě nějakého zákusku nebo energetického nápoje poskytneme.

Doporučená denní dávka cukru u dospělého lehce pracujícího člověka je 60 gramů, což je pouhých 15 kostek cukru. Pokud je vaše dávka vyšší, máte problém! Cukr vám sice po svém požití rychle dodá energie, ale také se v těle rychle zpracuje a po velmi krátké době organismus volá po další dávce.

Pomohou bílkoviny

Problém s nadměrnou konzumací cukru se hodně týká osob, které mají ve svém jídelníčku nedostatek bílkovin. Bílkovina je pro tělo dlouhodobý zdroj energie. Pomalu se zpracovává a zásobuje tělo energií. Pokud v těle tato energie chybí, pocítíme to jako rychlou potřebu se najíst. V tu chvíli nejčastěji sáhneme právě po něčem sladkém. Cukr nám dodá energii rychle, ale také rychle se spálí a během krátké doby opět máme potřebu něco sníst. Tak vzniká začarovaný kruh, z kterého můžeme vystoupit dostatečnou konzumací bílkovin ve formě masa, ryb, kvalitních sýrů, ale i ořechů a luštěnin. Potřeba čisté bílkoviny u dospělého člověka je 1g na jedno kilo váhy a den.

Výborným pomocníkem je pohyb

„Hormony štěstí“ se nám v mozku vytváří po požití cukru, ale také po pohybové aktivitě. Pokud chcete svůj mozek odnaučit do drogy – cukru, je potřeba jí postupně nahrazovat. Ideálním prostředkem je sport, který mě baví. Možná zpočátku jej budete dělat trošku z donucení, ale po určité době si vaše tělo a váš mozek zvykne na příjemné pocity spojené s vyplavenými endorfiny, a sport se může pro vás stát pozitivní drogou, která nahradí drogu ve formě cukru.

Image 1

Byliny jsou velmi účinné!

Při léčbě drogově závislých osob se používají různé náhražky drog na přechodné období, aby abstinenční příznaky nebyly tak silné. I při odvykání na cukr si můžete velmi účinně pomoci užíváním přírodních doplňků - bylin. 

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

  Uvařte si bylinný čaj, přehodnoťte svůj příjem bílkovin a produkujte si „hormony štěstí „ pohybem! Vaše tělo se vám odvděčí zdravím a vitalitou.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?