PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Hemoroidy – intimní a bolestivý problém

Datum: 03.05.2021

Hemoroidy představují intimní a nepříjemný zdravotní problém, který ztrpčuje život lidem různého věku a pohlaví. Hemoroidy jsou vlastně křečové žíly.

Hemoroid vzniká zánětem křečových žil v konečníku, kdy dojde k jejich rozšíření. Cévy v oblasti konečníku vytváří cévní pleteně. Pokud se cévní systém vznikem zánětu v některé z cév poruší, dochází k tvorbě hemoroidů.

Hemoroidy vnitřní a zevní

Vnější hemoroidy vznikají kolem řitního otvoru a vzhledem připomínají malé modré hrudky na žíle, podobně jako klasické křečové žíly na nohou. Jsou nebolestivé, měkké, nejsou nijak vlhké a nekrvácí. Občas se může stát, že nahromaděním sražené krve hemoroid praskne. Projeví se to jako světle červená krev v oblasti konečníku. Tento stav vyžaduje zvýšenou hygienu a léčbu, která bude cílit na zhojení cév a mírné ředění krve, aby se v hemoroidech nesrážela.

Vnitřní hemeroidy, jak tomu napovídá název, se tvoří uvnitř konečníku, zhruba tři až čtyři centimetry od otvoru. Pokud více otečou, začnou se projevovat bolestí a krvácením při vyprazdňování stolice či tvorbou hlenu. Jestliže nedochází k léčbě, může nastat zánět kůže, který je zapříčiněn, produkcí hlenu obsahujícího zbytky stolice. Typickým příznakem je světlá krev při odchodu stolice, ať už na toaletním papíru či v toaletní míse, kam odkapává.

Jak vznikají

Vznik hemoroidů může podpořit řada faktorů, jako je častá jízda na kole, sedavý způsob života, často opakované průjmy či zácpy, kolísavý krevní tlak, nemoci žilního systému. Nejčastěji to jsou však chyby v životosprávě, jako je malý podíl tekutin či vlákniny. Velkou roli hraje trvale překyselený organismus. Zvláštní příčinou vzniku hemoroidů je těhotenství.

Image 1

Léčba hemoroidů

1.       Úprava stravování. Je velmi důležité zvýšit podíl vlákniny ve stravě. Velmi dobře působí semena Jitrocele indického, který se prodává pod názvem Psyllium
2.       Zvýšit příjem tekutin, zejména čisté vody
3.       Pokud užíváte léky, zkontrolujte v příbalovém letáku, jestli nezpůsobují zácpu a tím i vznik hemoroidů.
4.       Nesedejte si na chladný povrch a také omezte jízdu na kole

A co byliny? 

Při výběru bylin volíme takové, které působí na cévy obecně, ale také na lepší trávení a vprazdňování. Může to být třeba přeslička, řepík, pohanka.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás.  poradna@serafinbyliny.cz

Tip na sedací koupel.

Smíchejte hrst sušeného Svízele, hrst sušené Třezalky a hrst květu Sedmikrásky. Vše přelijte jedním litrem horké vody. Nechte 10 minut luhovat a pak přeceďte. Koupel provádějte 1-2x denně.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?