PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Hýčkejte své tělo a ono zvládne vše!

Datum: 24.03.2020

Přímá úměra mezi zdravou psychikou a zdravým tělem a zase naopak je naprosto zřejmá.

To, že si negativními emocemi, strachy oslabujeme náš organismus, imunitní, trávicí, hormonální a další systémy jsme si objasnili v jiném článku. Opačný směr však platí stejně. Ne nadarmo se říká: „ve zdravém těle zdravý duch“.

Současná situace nám přinesla mimo jiné i mnoho dobrého. Náš život se celkově zklidnil, uvolnil. Najednou máme čas na své děti, rodiče, prarodiče. Uvolnila se práce, honění, stres. Začali jsme zase doma vařit a společně jíst. Začali jsme si uvědomovat i duchovní stránku našeho života. A co víc? Všude so objevují zprávy, jak se ulevilo přírodě. Jak se nadechla bez různých emisí, splašků a hluku.

Nyní nastal čas, aby se nadechla i naše těla!

Ruku na srdce. Jak dlouho jsme se k našim tělům chovali jako k naší matce Zemi? Jsme součástí přírody v každém z nás je kousek Země s jejími vodami, lesy a celou přírodou.

Četla jsem a viděla fotografie, jak se vyčistila voda v kanálech v italských Benátkách. Je blankytně modrá a plavou v ní ryby. Krevní a lymfatický systém v našem těle je podobný jako voda v benátských kanálech. Pokud do ní budeme lít splašky a nečistoty, tak bude kalná a zapáchat. Budeme nemocní.

Naše plíce jsou jako lesy naší planety. Kouř a různé zplodiny jim škodí stejně tak jako našim plicím škodí kouření cigaret, pobyt ve znečištěných městských aglomeracích nebo v uzavřených klimatizovaných místnostech.

Naše játra jsou jako naše půda. Pokud do ní budeme lít chemikálie, tak její metabolismus bude plodit špatné rostliny. Játra si stabilně zatěžujeme chemikáliemi z potravy, léků, umělých hormonů, a alkoholu. Vždyť ve spotřebě alkoholu jsme čtvrtí na světě a druzí v Evropě!

Nevycházím již několik let z údivu nad tím, co naše tělo je schopné zvládnout. Když ke mně přijdou klienti a rozklíčujeme jejich životní styl, jídlo, alkohol a hromadu léků, které užívají, tak často nechápu, jak to jejich organismus ještě zvládá.

Ve stresu, shonu, pod vlivem mediálních tlaků, které nám říkají, že bolest je v pořádku a léky na ní jsou úžasné jsme úplně zapomněli vnímat svoje tělo stejně tak jako jsme zapomněli vnímat svoje okolí, své blízké, okolní přírodu.

Výsledkem všeho je extrémní nárůst autoimunitních onemocnění, alergií všeho druhu, vysokého krevního tlaku a cholesterolu, bolestí páteře a kloubů, kožních obtíží, psychických obtíží…Prostě naše tělo už nedává signály, ale křičí a brání se stejně jako příroda, stejně jako matka Země.

Současné zastavení je tu pro nás. Je tu proto, abychom to pochopili a něco s tím udělali.

Společně jsme se spojili v rámci výzvy: „Spojme svou pozitivní mysl“. Dokázali jsme to a bylo to úžasné. Řadě z vás meditace pomohly, posunuly vás dál, ukázaly vám směr.

Nyní bychom si měli dát svoji osobní výzvu.

MILUJI SVÉ TĚLO. POMÁHÁM MU, HÝČKÁM HO, CHRÁNÍM HO.

Vaše tělo je to nejcennější, co máte, tak se k němu tak chovejte.

Image 1

Co dělat?

-          Zamyslete se nad svým jídelníčkem. Pokuste se maximálně vyřadit potraviny, které obsahují chemikálie a hormony. Budete se muset v této oblasti chvilku vzdělávat, v obchodech asi budete chvíli trošku tápat, ale jde to. Za pár týdnů se vše naučíte.

-          Vynechte ze své stravy přidaný cukr. Přirozeně přítomný cukr, který je v ovoci nevadí. Přidaný cukr působí v těle podobně jako řada jiných chemikálií

-          Nepijte denně alkohol. Zkuste být jeden, dva měsíce úplně bez alkoholu

-          Zamyslete se nad léky, které užíváte. „Růžové štěstíčku“ na bolest několikrát v týdnu vašemu tělu v dlouhodobém horizontu dobře neudělá

-          Hýbejte se! Sezení, polehávání, málo pohybu zpomaluje všechny pochody v těle. Organismu pak nemá možnost přirozené detoxikace. Vše v těle tuhne včetně páteře, kloubů…ale i myšlení.

-          Denně choďte do přírody. Ta funguje jako přirozená očista – myčka, ale také nabíječka

-          Vyplavujte si „hormony štěstí„ smíchem! I za cenu, že bude vynucený prostřednictvím „smíchocviků“.

-          Užívejte byliny a přírodní prostředky. Právě v tomto čase změny organismus potřebuje pomoci správně zvolenou přírodní léčbou. Při prvním nasazení můžete cítit jemné reakce – bolesti kloubů, hlavy i slabost. To jsou však pozitivní reakce. Reakce začínající očisty. Tak vydržte!

Jaké byliny užívat?

Často slýchám obavy: „aby mi ty byliny neublížily. Mám strach toho užívat tolik…“

Byliny (pokud nejsou přímo jedovaté) vám nikdy neublíží tak jako alkohol, cukr, léky a jiné chemikálie!

Existuje jediné riziko. Je to riziko kombinace bylin s chemickými léky. Tam je potom nutná osobní konzultace.

Může se stát, že ve snaze teď rychle všechno zachránit si nasadíte bez rozmyslu hodně bylin a přírodních doplňků najednou. Pak se vám může udělat špatně. Zkuste tedy můj postup. Je vhodný pro každého dospělého člověka.

Výjimku mají lidé, kteří užívají silné léky na ředění krve (Warfarin), dále lidé s chemoterapií, imunosupresivy a lidé se silnými psychiatrickými léky. Pro ty můj návrh přírodní léčby vhodný není.

Image 2

Co tedy užívat?

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se  u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo telefonicky. Můžete také vyhledat veřejně přístupné stránky např. www.anetabenediktova.cz

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?