PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Irisdiagnostika - diagnostika z oční duhovky

Datum: 17.09.2020

Jednou z velkých přidaných hodnot naší společnosti je odborné poradenství. Pomáháme vám s výběrem vhodných produktů, tak aby byla jejich kombinace opravdů účinná. Hlavním poradcem u naší společnosti je paní Aneta Benediktová, která pracuje jako bylinářka, holistický poradce a pro svoji práci využívá metody irisdiagnostiky. Jak to začalo a co to je irisdiadnostika?

Když jsem před dvaceti lety začínala pracovat se svými klienty v terénu, přemýšlela jsem, jakou metodu diagnostiky zvolit. Chtěla jsem, aby byla rychlá, pro klienta bezbolestná a zároveň dostatečně přesná, abych mohla  doporučit správnou a účinnou přírodní léčbu. Ze všech metod, jež jsem v té době znala, se mi nejvíce osvědčila irisdiagnostika, kterou používám dodnes.

Diagnostika z oční duhovky neboli irisdiagnostika spočívá v diagnostikování celkového zdravotního stavu člověka pomocí určitých barev, znamének a teček, které se nacházejí v oční duhovce. Irisdiagnostika je naprosto ekzaktní metoda, která je v zahraničí běžně používána holistickými lékaři a jako obor se studuje na institutech, které vychovávají holistické lékaře.

Irisdiagnostika vychází ze stejného tvrzení jako jiné přírodní metody diagnostiky. A to , že na všech okrajových částech těla se zobrazuje systémově celý člověk. Například na ploskách nohy je možné nalézt reflexní body všech orgánů, stejně tak jako na dlaních, na uchu a také v oku.

Důležité je znát, jaká část oční duhovky patří kterému orgánu v těle. Při provádění irisdiagnostiky se z těchto vazeb čerpá, aby bylo možné z konkrétních vlastností duhovky určit, jaký orgán nepracuje správně nebo je momentálně oslaben.

Image 1

Irisdiagnostika poskytuje člověku celkový obraz jeho těla. K tomu využívá pravidel čínského pentagramu. Ten vychází z předpokladu, že žádný orgán v těle nefunguje samostatně, ale vždy souvisí s jiným orgánem. A dohromady tak všechny orgány tvoří celek, naše tělo.

Stejně jako většina dalších alternativních metod, tak i tato byla vyvinuta zejména jako preventivní. To znamená, že dysfunkce orgánu se dá v oku vyčíst ještě dříve, než má klient prokazatelné potíže s daným orgánem.

Při odečítání stavu duhovky a jejího okolí dávám vždy dohromady všechny souvislosti. Pro správnou diagnostiku nestačí jen vidět místa v duhovce. Potřebuji mít velmi dobré znalosti anatomie a fyziologie člověka. Potřebuji znát principy vzájemného ovlivňování orgánů mezi sebou podle tradiční čínské medicíny, musím znát funkce meridiánů a všeho co s tím souvisí.

Také pro mojii práci je potřeba znalost onemocnění jako takových, jejich vznik a léčba i z pohledu klasické medicíny. Také potřebuji mít základní znalosti z oblasti fyzioterapie, dietologie a psychologie. Bez znalostí běžně používaných léků, které jsou na trhu a lidé již s nimi z pravidla ke mě přicházejí bych také nemohla kvalitně pracovat. Jen tak jsem společně s klientem schopna vytvořit celkový obraz jeho zdravotního stavu a dát mu odpovídající přírodní léčbu. Irisdiagnostika sama osobě bez výše uvedených znalostí je jen obraz duhovky. Až s těmito znalostmi můžete s obrazem duhovky efektivně pracovat.

Pokud uvažujete o návštěvě mojí poradny vyberte si město a objednejte na vámi vybraný termín v části poradenství.. Momentálně jsou moje poradenská místa v Plzni, Karlových Varech a Sokolově. Zde poskytuji klientům základní diagnostiku pomocí irisdiagnostiky a návrh bylinné léčby.

Image 2

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?