PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Jak na bolestivé dásně a zuby přírodní cestou

Datum: 11.05.2019

Bolesti zubů a dásní patří k nejúpornějším bolestem v těle. Problémy se zuby a dásněmi mimo jiné znamenají i velmi ztíženou možnost přijímání a rozmělňování potravy, což následně přináší i obtíže s trávením, nadýmání bolesti břicha.

Problémy s dásněmi se dají velmi dobře řešit přírodní cestou, ale je nutné začít včas!

Zánět dásní

Zánět dásní (gingivitida) způsobují bakteriální infekce, která se tvoří na zubech a dásních. Je způsoben zejména nedostatečnou zubní hygienou, v menší míře také dědičnými faktory. Bakterie však velmi často pronikají ze skrytých vnitřních zánětů v těle krevním řečištěm ke kořenům zubů a do dásní, a tak začnou způsobovat chronické záněty. Nejčastěji to bývají stafylokokové bakterie. Na vzniku zánětu dásní se mohou podílet také kouření, cukrovka, užívání léků či dlouhodobě překyselený organismus. Zánět dásní se může stát počátečním stádiem parodontózy.

Zánět se projevuje zčervenáním, podrážděním, otoky, mírnou bolestí. Dáseň je oteklá a křehká. Snadno se poraní a krvácí.

Přírodní léčba zánětu dásní

Při léčbě zánětu velmi dobře fungují byliny, které působí nejen protizánětlivě, ale také proti bakteriím a virů. Typickým zástupcem je Čaga sibiřská obsažená v silně koncentrované formě v přípravku IMUNOfungin BIO Tato parazitující medicinální houba hojí záněty sliznic a velmi účinně působí proti bakteriím. Ve spojení s tinkturou z Grepových jader jsou účinnými bojovníky proti zánětu dásní. Oba přípravky je vhodné při užívání chvíli podržet v ústech, aby docházelo i lokálnímu působení. Celou léčbu můžeme doplnit čajem Odkyselení organismu 

Při léčbě zánětu dásní je důležitá důsledná ústní hygiena, hlavně čištění zubů pomocí kartáčku a mezizubních kartáčků. Po vyčištění zubů, tedy po odstranění plaku, lze také použít speciální přírodní zubní pasty a ústní vody.

Neléčený zánět dásní se může rozvinout v parodontózu, která je příčinou úbytku kosti kotvící zuby a následně vede až k jejich ztrátě.

Image 1

Parodontóza

Obávané a bolestivé postižení zubního aparátu. Vlastní příčina paradentózy vlastně spočívá v oslabení vazivových vláken, které zub kotví a spojují povrch zubu s kostí v oblasti kořene zubu a s dásní v oblasti krčku zubu. Tato vlákna tím, že pevně váží zub k dásni, zabraňují vniknutí bakterií, zbytků jídla či dalších škodlivých částic k povrchu zubu, který je ukryt v dásni a není chráněn sklovinou, jako jeho vyčnívající část.

Důvody vzniku paradentózy

Jsou jednoduché a stejně tak jednoduše se jim dá předcházet. Je to zejména špatná ústní hygiena, neřešená přítomnost zubního kamene nebo dráždění zubní dásně vystouplými (nebo zčásti odlomenými) zubními výplněmi neboli plombami.

Prevence je jednoduchá. Pravidelně se věnovat čištění zubů a ústní hygieně vůbec a navštěvovat zubního lékaře. Zuby si je třeba čistit dvakrát denně, pokaždé minimálně tři minuty. Také musíme věnovat pozornost hygieně mezizubních prostor. Pomocí speciálních kartáčků nebo zubních nití, které mohou vyčistit prostor mezi zuby a neporanit dásně. Důležité je dbát na správnou stravy s minimem přidaného cukru a s maximem ovoce a zejména zeleniny.

Přírodní léčba parodontózy

V každém případě věnovat pečlivou pozornost pravidelné ústní hygieně. Užíváním zubních past s obsahem bylin můžeme zabránit krvácení a většímu odhalování zubních krčků.

Z přírodních přípravků je vhodné užívat doplňky stravy s koenzymem Q10, který pomáhá zastavit krvácení dásní a přispívá ke zpevnění vazby zubů vazivovými vlákny k dásni. Skvělým a velmi účinným přírodním lékem je Vilcacora, která působí antibakteriálně a regeneruje pojivovou tkáň. K léčbě parodontózy už naši předkové s velkými úspěch používaly výtažek z Dubu letního.

Tinktura z pupenů tohoto majestátného stromu umí léčit paradentózu. Tinkturu nakapeme do malého množství teplé vody, chvíli podržíme v ústech a následně polkneme. Její společné užívání s Vilcacorou je velmi účinné při boji s paradontózou.

Zvýšená kazivost zubů

Zdravé zuby souvisí nejenom se zubní hygienou, ale také s naší vnitřní „hygienou“. Chronické záněty sliznice žaludku a střev často způsobují přemnožení bakterií a plísní v trávicím traktu. Ty se pak dostávají k zubům a intenzivním působením na zubní sklovinu ji poškozují.

Nejčastější příčinou chronických zánětů v trávicím traktu je dlouhodobý stres, užívání léků, ale zejména potrava s přebytkem kyselinotvorných složek, která pak způsobuje trvale překyselený organismus.

Jako prevenci je nutné upravit stravovací režim a užívat byliny na odkyselení organismu.

Nyní již víte jak chránit své dásně a zuby, a by váš úsměv byl vždy okouzlující!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?