PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Jarní očista těla i duše

Datum: 25.02.2020

Jaro a s ním spojené Velikonoční svátky se pomalu blíží a my pociťujeme podvědomou potřebu očisty. Možná je tato touha zakořeněná v našich genech…

Kde jsou historické kořeny?

Potřeba pravidelných jarních očist pravděpodobně vychází z pravidelných velikonočních půstů, které naši předkové drželi již zhruba od 5 století , kdy se v Římě prosadil čtyřicetidenní půst na památku 40 denního postu Páně a jeho začátek se stanovil na 1. postní neděli.

Postní doba plyne od Popeleční středy (26.2.2020) po čtyřicet dnů a končí na Zelený čtvrtek večer před mší na památku Večeře Páně. Proč byla zvolena číslovka 40, pozná i méně zběhlý znalec Bible – 40 dní trvala potopa, stejný počet dnů trval Mojžíšovi či Eliášovi výstup na Horu, 40 let putoval Izrael pouští, 40 dní se pokoušený Ježíš zdržoval na poušti – vždy to byl časový úsek zkoušky, přechodu zápasu, přípravy, pokání.

Jak půst probíhá?

Většina z nás již není věřící v pravém slova smyslu, takže nedodržujeme půst ve smyslu církevním. Nicméně poučit se z něj a dokázat jej přenést do svého každodenního běžného života prospěje každému. Základem postního období jsou tři pilíře: MODLITBA- PŮST-ALMUŽNA.

Image 1 

Modlitba

Kdo není věřící může namítat, že modlitba je příliš… Zkusme se na ní podívat současnou optikou. To, že většina lidí žije ve velkém stresu je nevyvratitelný fakt. Všichni jsme tlačeni k extrémním výkonům, které nám po čase přinášejí fyzické i psychické potíže, narušují nám osobní a rodinné vztahy. Podívejme se na modlitbu jako na čas uvolnění, zklidnění svého neustále pracujícího mozku.

Zařaďme v tomto období do svého denního programu pravidelnou krátkou meditaci – uvolnění, kdy se budeme soustředit jen na svůj dech, uvolníme celé své tělo, zklidníme mozek -mysl. Stačí deset minut denně!

Půst

Zdrženlivost v jídle se vztahuje na maso teplokrevných zvířat, protože byla v tradici vždy považována za určitý komfort v běžné stravě. Ryby byly naopak chápány jako pokrm chudých a půst zdrženlivosti se na ně nevztahuje. Jaké stravovací zásady bychom měli dodržovat?

  • Nejíst maso teplokrevných zvířat
  • Nejíst uzeniny a výrobky z tohoto masa
  • Nepít alkohol
  • Zříci se všech laskomin typu zákusků, dortů, buchet…
  • Pečivo jíst pouze upečené z 100% žitné celozrnné mouky s kváskem
  • Omezit mléčné výrobky
  • Zařadit do jídelníčku více luštěnin a obilovin
  • Jídlo by mělo být jednodušší

Slovem půst je ale také myšlena zdrženlivost v různých typech radovánek a veselí. Člověk by se měl více soustředit sám na sebe, poznávat své nitro, tak aby s ním mohl lépe pracovat.

Image 2 

Almužna

Almužnou nejsou myšlené jen finanční dary, ale také třeba „dar přítomnosti“. Prostě si udělat čas na své děti, partnery, rodiče. Strávit s nimi nezapomenutelné chvíli, které obohatí nejenom je, ale i vás.

Jak nám pomůže příroda?

V průběhu postního období přichází první jarní úplněk. V letošním roce dokonce tzv. superúplněk, a to 9.3.2020 . Po tomto dni začíná ubývat měsíc a naše tělo se přirozeně zbavuje toxických látek.

V čase od Popeleční středy, kdy půst začíná, až do úplňku je vhodné pít čaje na celkové uvolnění zklidnění. OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se  u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo telefonicky.V čase po úplňku, kdy ubývá měsíc, můžeme zkusit vyčistit žlučník od písku a kamínků skvělou kůrou dle Dr. Berana.

V období po úplňku zařazujeme pití bylinných čajů k očistě organismu a můžeme přidat i jiné potravinové doplňky. Vhodný je... OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se  u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo telefonicky.

Poučme se z moudra našich předků a zkusme čtyřicet dní zklidnění, odlehčení stravy a radosti se svojí rodinou a přáteli. Můžeme tím pouze získat!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?