PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Jarní restart

Datum: 28.03.2018

Nejčastěji skloňovaným tématem v jarních měsících bývá „jarní únava“. Co to vlastně je a co jí způsobuje z pohledu přírodní medicíny? A jak s jarní únavou bojovat? Dozvíte se v našem článku.

Fyzická oblast

První oblastí našeho těla, která se podílí na vzniku jarní únavy je trávení.

V zimních měsících intuitivně dáváme přednost tzv. jangovým potravinám, tedy zahřívacím potravinám. Je to zejména jídlo s vyšším obsahem tuků a bílkovin. Tato strava nám zajišťuje určitou izolaci a rovnoměrné rozložení energie pro zahřátí organismu.

V zimních měsících často také trošku přibereme, což je přirozené.

Tento typ stravy však většinou s sebou přináší zanesení střev nestrávenými zbytky, přetížení jater a trávicího traktu tučnými potravinami.

Biologické cykly

Moderní doba se všemi svými vymoženostmi, ale také s vysokým nátlakem na velký pracovní výkon, narušuje naše přirozené biologické cykly.

V zimě příroda odpočívá, funguje v klidovém režimu. I my bychom se měli takto chovat.

Místo toho pracujeme jako v létě, prodlužujeme si dny dlouhým svícením, přetápíme svá obydlí, snažíme se dělat činnosti jako ve vrcholném létě. Tělo tím ztrácí své přirozené biologické cykly, nemá možnost odpočinku, regenerace a začíná být unavené. Nejvíce za to platíme na jaře.

Psychická rovina

Na zimní období připadají vánoční svátky, které velmi silně ovlivňují naše city. U některých osob vyvolávají sklony k melancholii a depresím.

Zimní nedostatek světla velmi silně působí na tvorbu našich „hormonů dobré nálady“. Čím méně světla, tím méně hormonů, a tím horší nálada.

Image 0

Co s tím?

Odlehčená strava

V jarním období je velmi vhodné zařazovat lehké půsty, snížit příjem tuků, zaměřit se na zelené saláty plné jarní svěží energie.

V přírodě si můžete nasbírat mladé výhony pampelišky nebo mladé květy sedmikrásky a rovnou je sníst.

I v březových pupenech najdete hodně síly, energie a očistných látek, které pomohou překonat jarní únavu. Pupeny z břízy můžete konzumovat rovnou nebo ve formě tinktury z pupenů. Pokud je ve vašem těle hodně odpadních látek, tak bříza je dokáže rychle dostat ven, což můžete zaznamenat na své kůži.

Pohyb venku

Pohyb venku, hluboké dechy, pozorování jarní přírody, poslouchání zpěvu ptáků, to vše navozuje velmi příjemné pocity pro naše tělo a tvorbu dostatečného množství „hormonů dobré nálady“.

Je to jeden z velmi účinných nástrojů, jak předcházet jarní únavě.

Přírodní preparáty

Žádný strom není tak úzce spojen s rozvojem lidské civilizace jako Olivovník.

Větvičky z olivovníků se používaly při různých obřadech, olivy jako potravina, olivový olej nejenom do kuchyně, ale také jako přírodní léčivo.

Méně známé je používání olivových listů. V listech Olivovníku evropského se nachází látka Oleuropein. Ten je velmi silným antioxidantem. Pomáhá čistit játra, střeva i cévy, upravuje krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi a velmi silně působí proti únavě.

Kombinaci listů z Olivovníku evropského a extraktu z exotického ovoce Camu camu s nejvyšším obsahem vitamínu C jsme pro vás připravili ve speciálním čaji Restart . Doporučujeme proti jarní únavě.

Tento přípravek také pomůže při očistě trávicího traktu a navodí celkově pohodovou náladu. V kombinaci s extraktem z Aloe vera obohaceným také výtažkem z Camu camu je to pravé pro váš jarní restart.

Teď si už můžete užít krásné jaro bez jarní únavy!

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?