PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Když se řekne „céčko“

Datum: 26.11.2020

Vitamín C, odborně kyselina askorbová, patří snad k nejznámějším vitamínům, ale i k nejznámějším přírodním látkám vůbec.

Je všeobecně znám jako látka posilující imunitní systém v období nemoci, ale i během rekonvalescence. Vitamín C má však pro naše tělo mnoho významů. Mimo jiné působí na klouby, hormonální systém, cévy či mozkové funkce.

Navzdory přesvědčení mnoha lidí není kyselina askorbová to samé jako vitamin C. Ten je složen hned z několika složek, které v kyselině askorbové chybí. Navíc kyselina askorbová zabíjí ve střevech prospěšné bakterie a narušuje tak přirozenou střevní mikroflóru.

V přírodě se vitaminy vyskytují v komplexu dalších látek, které zlepšují jejich vstřebatelnost a umocňují jejich následnou využitelnost. Vitamin C se v přírodě vždy vyskytuje v komplexu s flavonoidy, které účinek kyseliny L-askorbové podporují.

Kde vitamín C najdeme?

Camu Camu

Nejvíce přírodního vitamínu najdeme v ovoci s názvem Camu Camu. Strom Camu Camu s latinským názvem Myrciaria dubia dorůstá výšky 3–6 metrů a svým vzhledem připomíná spíše keř. Vyskytuje se v západní části Amazonky, zejména v Peru, Mexiku, Bolívii a Argentině, ve vlhkých tropických oblastech v blízkosti řek.

Plody Camu Camu obsahují vysoký podíl vitaminu C – 3x více než v Acerole, 5x více než v Acai berry, 6x více než v Šípku, 10x více než v Rakytníku, 50x více než v pomerančích a 60x více než v citronech. Dále jsou významným zdrojem vitaminu skupiny B, rostlinných bílkovin, vápníku, draslíku, železa, fosforu a flavonoidů

Image 1

Plody šípku

Z dalších přírodních forem, které můžeme najít v různých přírodních přípravcích, je možné uvést výtažek z plodů šípku či rakytníku. V plodech šípku se vitamín C vyskytuje společně s flavonoidy, které ještě posilují jeho působení. Plody šípku jsou ovšem nejen bohatým zdrojem vitamínu C, ale i rutinu, vitamínů skupiny B, vitamínu K, karotenu a dalších biologicky aktivních látek. Přírodní vitamín C má formu polyaskorbátu, jehož působení trvá déle než u synteticky vytvořených forem vitamínu C.

Plody rakytníku

Co se týče oranžových plodů rakytníku, tak ty mimo vitamínů C obsahují navíc z přírodních látek vitamíny A, D, F, K a vitaminy skupiny B, flavonoidy, třísloviny a různé minerály.

Dalšími přírodními zdroji vitamínu C jsou Acerola, citrusové plody, jablka, černý rybíz, medvědí česnek, červená paprika či řeřicha.

Dejte přednost přírodnímu vitamínu C! Nyní už víte proč.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?