PřihlásitMůj ůčet
  • Naturprodukte
  • Slovakia
Odborné dotazy
Obecné dotazy
+420 353 034 411

Klíšťata a nebezpečí nákazy

Datum: 28.05.2019

Teplé a vlhké počasí přeje zvýšenému výskytu klíšťat v přírodě. Klíšťata jsou přenašeči dvou velmi nepříjemných chorob, a to klíšťové encefalitidy a lymeské boreliózy.

Ne však každé klíště je nakažené. Podle dostupných statistik se jedná pouze o 13% z nich.

Jak se chránit?

Nejlepší obranou je prevence. Náš imunitní systém si běžně dokáže poradit s nákazou klíšťové encefalitidy i lymeské boreliózy v časné fázi po setkání s infikovaným klíštětem. Musí však fungovat na plné obrátky. Pokud je náš imunitní systém přetížený stresem, chemikáliemi ze stravy či z léků nebo jinými chorobami, tak nákazu nezvládne a dojde k jejímu rozvoji.

Jaké je řešení?

Vyživujte svůj imunitní systém!

Zní to zvláštně, ale funguje to. Lidé, kteří se zabývají přírodní medicínou vědí, že takto skvěle fungují léčivé houby a zejména betaglukany, které jsou v nich obsažené.

Betaglukany v těle působí tak, že zvyšují počet a zejména kvalitu bílých krvinek. Je to vlastně takové „hnojivo a výživa“ našich bílých krvinek. Prostřednictvím kvalitních bílých krvinek může organismus lépe bojovat proti virům, bakteriím, různým toxinům, zánětům a plísním a také proti klíšťové encefalitidě a lymeské borelióze

Aby se betaglukany do těla vstřebaly je nutné je z houby uvolnit. To se dělá speciálním postupem, při kterém vznikne tzv. koncentrát. Koncentráty obsahují daleko více betaglukanů než namletá houba a jeho vstřebatelnost v organismu je velmi vysoká. Proto při nákupu přírodních preparátů vždy volte ten, kde je houba ve formě koncentrátu.

Udělejte diagnostický test

Pokud se stane, že se vrátíte z procházky v lese domů a najdete přisáté klíště, velmi jednoduše můžete zjistit testem, který je běžně na našem trhu, jestli je nakažené. Test se provádí přímo z klíštěte, takže okamžitě víte, jestli má smysl se něčeho obávat.

Krevní testy u člověka

Pokud klíště už odpadlo a vy si najdete jen červenou skvrnu, tak vězte, že laboratorní testy vám nemusí spolehlivě ukázat jestli jste nakaženi nebo ne.

Potvrdit podezření na lymeskou boreliózu pomocí krevních testů má různá úskalí. Běžně užívané metody jsou v některých případech nepřesné, a přestože kontrola ukáže negativní výsledek, pacient může být nakažen. Tzv. falešně negativní výsledky má až 30 % pacientů. Proč?

Krevní vyšetření proběhlo příliš brzo po nákaze a v těle se ještě nestihly vytvořit protilátky.

Pacient se nakazil takovým kmenem borelií, který nelze pomocí testů odhalit.

Imunitní systém nereaguje na infekci tvorbou protilátek, rozbory krve tak boreliózu nemohou potvrdit.

Takže stále zůstává nejlepším řešením prevence.

Přečtěte si tento článek, kde je vše podrobně popsáno: zde

Co doporučujeme užívat?

OMLOUVÁME SE. Na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 se  u potravinových doplňků stravy NESMÍ uvádět žádná výživová a zdravotní informace, s výjimkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Toto nařízení platí i na informace na webech, kde se tyto produkty prodávají. Rádi vám poradíme prostřednictvím emailu nebo telefonicky.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
O společnosti Serafin

Jsme ryze česká firma, která vám již od roku 2004 pomáhá přírodními produkty s léčbou. V souladu s matkou přírodou a pod dohledem odbornice na alternativní medicínu paní Anety Benediktové pro vás připravujeme léčivé čaje a tinktury z nejrůznějších bylin. Věříme, že láska a příroda dokáží vyřešit jakýkoli zdravotní problém.

Nechcete přijít o další články?
Zde vyplňte svůj e-mail
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Také můžete sledovat naší stránku na Facebooku
Kde zakoupíte naše produkty?